Rozchwytywany Buffon. Już teraz przebiera w ofertach!

Rozchwytywany Buffon. Już teraz przebiera w ofertach!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport

Gianluigi Buffon prawdopodobnie nie będę narzekał na nudę po zakończeniu przygody z Juventusem.

Doświadczony golkiper już od kilku lat zastanawiał się nad zakończeniem swojej bogatej w sukcesy kariery piłkarskiej. Zdecydował, że idealnym momentem na to będą przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, na których będzie miał już 40 lat. Wygląda jednak na to, że, o ile sam o tym nie zdecyduje, nie pozostanie długo bezrobotny.

Turyński dziennik „Tuttosport” informuje, że żywa legenda włoskiej piłki już teraz przebiera w ofertach. Buffon co prawda wielokrotnie zaznaczał, że nie zamierza zostać trenerem, co z góry wyklucza wiele propozycji, ale i tak zgłosiło się do niego wielu potencjalnych pracodawców. Pierwszym z nich jest oczywiście Juventus, który już szykuje dla swojego weterana miejsce w zarządzie klubu. Na ten moment nie wiadomo jednak jaką rolę miałby pełnić „Gigi”.

Z kolejną propozycją wystąpiło FIGC. Władze włoskiej federacji piłkarskiej widzą, jak duży wpływ miał Buffon na reprezentację w ciągu 20 lat występów i chciałyby kontynuować współpracę. Podobne plany ma również prezydent FIFA Gianni Infantino, który chce docenić doświadczenie popularnego „Supermana” i powierzyć mu funkcję, dzięki której mógłby wpływać na dalszy rozwój piłki nożnej.

Alternatywą pozostaje... dalsza gra. Buffonem zainteresowało się kilka organizacji z MLS, a szczególnie chętne na sprowadzenie Włocha jest New York City FC. Wraz z końcem obecnych rozgrywek z futbolem może pożegnać się Andrea Pirlo i nowojorczycy myślą o sprowadzeniu kolejnej włoskiej legendy. Bramkarz mógłby spędzić w USA przynajmniej jeden sezon, trudno jednak teraz powiedzieć, czy byłby skłonny do zmiany decyzji o zawieszeniu butów na kołku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy