Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?!

Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: David Ornstein [Theathletic.com]

West Ham United rozpoczął rozmowy dotyczące potencjalnego zatrudnienia Rúbena Amorima - donosi David Ornstein.

Kontrakt Davida Moyesa z West Hamem obowiązuje do 30 czerwca i chociaż Szkot jakiś czas temu przyznał, że klub zaproponował mu przedłużenie współpracy, na razie żadnej decyzji w tej sprawie nie ma i do zakończenia sezonu raczej jej nie będzie.

Z doniesień Davida Ornsteina wynika, że władze „Młotów” chcą przygotować się na ewentualne zakończenie przygody z obecnym menedżerem i skierowali swoją uwagę w kierunku Rúbena Amorima ze Sportingu. Strony podobno prowadzą rozmowy.

Innym kandydatem jest Julen Lopetegui, ale to wymieniony wyżej Portugalczyk ma być głównym celem londyńczyków.

Jak widać, podchodzą oni do tematu bardzo ambitnie. Potencjalne przyjście Amorima do West Hamu zaskoczyłoby wielu.

Mowa o jednym z bardziej obiecujących szkoleniowców w Europie. 39-latek pracuje w Lizbonie od 2020 roku. Na razie zdobył ze Sportingiem mistrzostwo i Superpuchar Portugalii, a także dwa Puchary Ligi Portugalskiej.

Aktualnie „Lwy” przewodzą tabeli rodzimej ekstraklasy z przewagą 10 punktów nad Benficą (rozegrała mecz mniej).

Media łączyły Amorima również z Liverpoolem, ale zdaniem Ornsteina prawdopodobnie nie okaże się on preferowanym kandydatem na Anfield.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy