2024-01-13 07:57:22; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Rywal reprezentacji Polski o EURO 2024 rozegrał mecz towarzyski. Pachniało sensacją Fot. Shutterstock
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Estonia, marcowy przeciwnik reprezentacji Polski na drodze do tegorocznych Mistrzostw Europy, przegrała ze Szwecją (1:2) w meczu towarzyskim rozgrywanym na Cyprze.

Podczas gdy spotkania na poziomie międzynarodowym drużyn ze Starego Kontynentu przeszły w stan uśpienia po fazie eliminacji do piłkarskiej imprezy, nieliczne federacje nie widzą przeszkód, aby umawiać się ze sobą na sparingi.

Niektóre ligi rozgrywane są systemem „wiosna-jesień”, a tak jest właśnie w przypadku rozgrywek toczących się w krajach skandynawskich czy bałtyckich.

Estonia i Szwecja umówiły się na przetestowanie swoich umiejętności w cypryjskim Pafos.

Do konfrontacji doszło w piątkowy wieczór (12 stycznia). Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką „Niebieskich Koszul”, lecz to właśnie one wyszły na prowadzenie już w 19. minucie za sprawą Kevora Palumetsa, grającego na co dzień w belgijskim SV Zulte Waregem.

Znajdująca się o 96 pozycji wyżej w rankingu FIFA Szwecja, która nie zaszczyci swoją obecnością na EURO 2024 po fatalnych występach w kwalifikacjach, nie dopuściła do sprawienia sporej niespodzianki. Jeszcze w pierwszej odsłonie stan rywalizacji wyrównał Sebastian Nanasi.

W drugiej połowie padła jeszcze jedna bramka autorstwa Isaaca Kiese Thelina. To właśnie duet z Malmö FF zapobiegł od kompromitacji.

„Biało-czerwoni” nie mają możliwości umówienia spotkania towarzyskiego i od razu przejdą do rzeczy, rozgrywając półfinał baraży z Estonią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Termin został ustalony na 21 marca godzinę 20:45.

Zwycięzca pięć dni później zmierzy się w finale na wyjeździe z wygranym z pary Walia – Finlandia.