Salah może zagrać na igrzyskach olimpijskich, ale Klopp ma warunek | PSG nie zgadza się na występy swojej gwiazdy

Salah może zagrać na igrzyskach olimpijskich, ale Klopp ma warunek | PSG nie zgadza się na występy swojej gwiazdy fot. Liverpool FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ahram Online I Daily Mirror I L'Equipe

Egipska federacja liczy na udział Mohameda Salaha w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zgodę na występ gwiazdy Liverpoolu w turnieju musi wyrazić jednak Jürgen Klopp.

W piłkarskim turnieju olimpijskim rywalizują reprezentacje do lat 23. W kadrze każdej z nich może znaleźć się jednak trzech starszych zawodników. Kilka federacji zamierza oczywiście wzmocnić w ten sposób swoje drużyny. Niedawno pisaliśmy o planach dotyczących takiego ruchu Brazylijczyków. „Canarinhos” nie są jednak jedyni.

Egipcjanie liczą na występy w Tokio Salaha. Selekcjoner tamtejszej reprezentacji U-23 Shawky Gharieb już parokrotnie dawał do zrozumienia, że widziałby 27-latka w swoim zespole. Piłeczka jest jednak po stronie Liverpoolu. Jak pisze „Al-Ahram”, Jürgen Klopp może wyrazić zgodę na udział Salaha w turnieju, ale najpierw chce poznać szczegółowy plan treningowy Egipcjan przed igrzyskami i w ich trakcie. Można przypuszczać, że wszystko po to, by przeanalizować i ocenić obciążenia, na które byłby narażony i tak już mocno eksploatowany piłkarz.

„L’Equipe” podaje, że takowej zgody nie wyraziły władze Paris Saint-Germain w przypadku Kyliana Mbappé. Paryżanie wysłali już specjalne pismo w tej sprawie do francuskiej federacji. Mimo że 21-latek znalazł się na wstępnej liście, prawdopodobnie nie zagra więc na igrzyskach.

W tym miejscu warto podkreślić, że 12 lipca zakończą się Mistrzostwa Europy, na których zapewne wystąpi Mbappé. Turniej olimpijski rozpocznie się już 22 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy