Salah może zagrać na igrzyskach olimpijskich, ale Klopp ma warunek | PSG nie zgadza się na występy swojej gwiazdy

Salah może zagrać na igrzyskach olimpijskich, ale Klopp ma warunek | PSG nie zgadza się na występy swojej gwiazdy fot. Liverpool FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ahram Online I Daily Mirror I L'Equipe

Egipska federacja liczy na udział Mohameda Salaha w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zgodę na występ gwiazdy Liverpoolu w turnieju musi wyrazić jednak Jürgen Klopp.

W piłkarskim turnieju olimpijskim rywalizują reprezentacje do lat 23. W kadrze każdej z nich może znaleźć się jednak trzech starszych zawodników. Kilka federacji zamierza oczywiście wzmocnić w ten sposób swoje drużyny. Niedawno pisaliśmy o planach dotyczących takiego ruchu Brazylijczyków. „Canarinhos” nie są jednak jedyni.

Egipcjanie liczą na występy w Tokio Salaha. Selekcjoner tamtejszej reprezentacji U-23 Shawky Gharieb już parokrotnie dawał do zrozumienia, że widziałby 27-latka w swoim zespole. Piłeczka jest jednak po stronie Liverpoolu. Jak pisze „Al-Ahram”, Jürgen Klopp może wyrazić zgodę na udział Salaha w turnieju, ale najpierw chce poznać szczegółowy plan treningowy Egipcjan przed igrzyskami i w ich trakcie. Można przypuszczać, że wszystko po to, by przeanalizować i ocenić obciążenia, na które byłby narażony i tak już mocno eksploatowany piłkarz.

„L’Equipe” podaje, że takowej zgody nie wyraziły władze Paris Saint-Germain w przypadku Kyliana Mbappé. Paryżanie wysłali już specjalne pismo w tej sprawie do francuskiej federacji. Mimo że 21-latek znalazł się na wstępnej liście, prawdopodobnie nie zagra więc na igrzyskach.

W tym miejscu warto podkreślić, że 12 lipca zakończą się Mistrzostwa Europy, na których zapewne wystąpi Mbappé. Turniej olimpijski rozpocznie się już 22 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy