Salzburg przygotowuje transfer następcy Minamino

Salzburg przygotowuje transfer następcy Minamino
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Blick

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Salzburg potwierdzi angaż Noaha Okafora z FC Basel.

Lider tabeli austriackiej ekstraklasy i obrońca trofeum w trwającym oknie transferowym został mocno osłabiony. Jego szeregi opuścili bowiem Erling Braut Håland oraz Takumi Minamino, co w sumie przyniosło „Bykom” zysk w postaci 28,5 miliona euro.

Salzburg już na początku stycznia sprowadził z wypożyczenia Mërgima Berishę, z kolei obecnie jest na etapie finalizacji transferu z udziałem Noaha Okafora.

Lewoskrzydłowy nie znalazł się w kadrze na hitowe starcie FC Basel z Young Boys i oczekuje się, że Austriacy za jego angaż zapłacą 12 milionów franków szwajcarskich (nieco ponad 11 milionów euro). Ponadto „RotBlau” zyskają procent od następnego transferu 19-latka.

Okafor, choć urodził się w Szwajcarii, posiada nigeryjskie korzenie. Z FC Basel związany jest on już od 2009 roku, a w tej chwili może się on pochwalić dorobkiem 54 występów w pierwszym zespole (siedem bramek oraz pięć asyst). Poza nominalną pozycją może on występować na prawym skrzydle bądź środku ataku.

Wszystko wskazuje zatem na to, że jednokrotny reprezentant seniorskiej reprezentacji swojego kraju w Salzburgu zajmie miejsce Minamino, który dołączył nie tak dawno do Liverpoolu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy