Salzburg przygotowuje transfer następcy Minamino

Salzburg przygotowuje transfer następcy Minamino
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Blick

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Salzburg potwierdzi angaż Noaha Okafora z FC Basel.

Lider tabeli austriackiej ekstraklasy i obrońca trofeum w trwającym oknie transferowym został mocno osłabiony. Jego szeregi opuścili bowiem Erling Braut Håland oraz Takumi Minamino, co w sumie przyniosło „Bykom” zysk w postaci 28,5 miliona euro.

Salzburg już na początku stycznia sprowadził z wypożyczenia Mërgima Berishę, z kolei obecnie jest na etapie finalizacji transferu z udziałem Noaha Okafora.

Lewoskrzydłowy nie znalazł się w kadrze na hitowe starcie FC Basel z Young Boys i oczekuje się, że Austriacy za jego angaż zapłacą 12 milionów franków szwajcarskich (nieco ponad 11 milionów euro). Ponadto „RotBlau” zyskają procent od następnego transferu 19-latka.

Okafor, choć urodził się w Szwajcarii, posiada nigeryjskie korzenie. Z FC Basel związany jest on już od 2009 roku, a w tej chwili może się on pochwalić dorobkiem 54 występów w pierwszym zespole (siedem bramek oraz pięć asyst). Poza nominalną pozycją może on występować na prawym skrzydle bądź środku ataku.

Wszystko wskazuje zatem na to, że jednokrotny reprezentant seniorskiej reprezentacji swojego kraju w Salzburgu zajmie miejsce Minamino, który dołączył nie tak dawno do Liverpoolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy