Salzburg przygotowuje transfer następcy Minamino

Salzburg przygotowuje transfer następcy Minamino
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Blick

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Salzburg potwierdzi angaż Noaha Okafora z FC Basel.

Lider tabeli austriackiej ekstraklasy i obrońca trofeum w trwającym oknie transferowym został mocno osłabiony. Jego szeregi opuścili bowiem Erling Braut Håland oraz Takumi Minamino, co w sumie przyniosło „Bykom” zysk w postaci 28,5 miliona euro.

Salzburg już na początku stycznia sprowadził z wypożyczenia Mërgima Berishę, z kolei obecnie jest na etapie finalizacji transferu z udziałem Noaha Okafora.

Lewoskrzydłowy nie znalazł się w kadrze na hitowe starcie FC Basel z Young Boys i oczekuje się, że Austriacy za jego angaż zapłacą 12 milionów franków szwajcarskich (nieco ponad 11 milionów euro). Ponadto „RotBlau” zyskają procent od następnego transferu 19-latka.

Okafor, choć urodził się w Szwajcarii, posiada nigeryjskie korzenie. Z FC Basel związany jest on już od 2009 roku, a w tej chwili może się on pochwalić dorobkiem 54 występów w pierwszym zespole (siedem bramek oraz pięć asyst). Poza nominalną pozycją może on występować na prawym skrzydle bądź środku ataku.

Wszystko wskazuje zatem na to, że jednokrotny reprezentant seniorskiej reprezentacji swojego kraju w Salzburgu zajmie miejsce Minamino, który dołączył nie tak dawno do Liverpoolu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy