Samu Castillejo o ostatnich tygodniach w Milanie. „Moje łzy powiedziały wszystko”

Samu Castillejo o ostatnich tygodniach w Milanie. „Moje łzy powiedziały wszystko” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Latem Samu Castillejo został wystawiony przez AC Milan na listę transferową, ale finalnie nie zmienił klubu. Przez to naraził się na krytykę kibiców. Teraz, gdy został bohaterem „Rossonerich” w meczu z Hellasem Verona (3:2), opowiedział o swojej obecnej sytuacji w klubie.

Rodzina Hiszpana przebywa w ojczyźnie, a 26-latek bardzo za nią tęskni. To sprawiło, że w trakcie letniego okna transferowego szukał on możliwości powrotu do LaLigi.

Skrzydłowy był łączony z Levante, Elche, Realem Sociedad czy Getafe. Z tym ostatnim klubem zawarł nawet ustne porozumienie i niewykluczone, że zimą cała operacja dojdzie do skutku.

Tymczasem zawodnik został nieoczekiwanym bohaterem, gdy w rywalizacji z Hellasem Verona najpierw wywalczył dla swojej drużyny rzut karny, a potem, po jego dośrodkowaniu, piłka została skierowana przez Koraya Güntera do własnej siatki. To wszystko w trakcie jednej połowy zawodów.

Gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni, Samu Castillejo rozpłakał się, a zaraz potem zaczęli go przytulać koledzy z drużyny oraz Stefano Pioli, pierwszy trener. Pokazał w ten sposób, jak wiele emocji tkwiło w nim do tego momentu.

– Moje łzy powiedziały wszystko o czasie, przez który przeszedłem i nadal to robię – wyznał.

– To trudna sytuacja, to nie był dla mnie łatwy czas. Moja rodzina jest daleko stąd, naprawdę za nią tęsknię, ale przeznaczenie sprawiło, że zostałem tutaj i ten wieczór pokazał mi dlaczego – oznajmił, dodając, iż jest szczęśliwy z powodu swego występu.

Lewonożny zawodnik nie został zgłoszony przez klub na fazę grupową Ligi Mistrzów, a mecz z „Gialloblu” był dla niego dopiero drugim występem w tym sezonie. Wcześniej pełnił rolę podstawowego gracza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy