Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo

Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przemysław Gajzrer [Przegląd Sportowy Onet]

Występujący na co dzień w Olympiakosie Santiago Hezze ubiega się o polskie obywatelstwo - pisze Przemysław Gajzler na łamach „Przeglądu Sportowego Onet”.

Santiago Hezze urodził się w Buenos Aires i ma na koncie występ w reprezentacji Argentyny do lat 23. Jego babcia przyszła jednak na świat w Polsce, a on rzekomo stara się teraz o obywatelstwo naszego kraju. Skąd wziął się ten pomysł?

Zgodnie z doniesieniami Przemysława Gajzlera wyszło to z apelu Olympiakosu do swoich zawodników. Według przepisów greckie kluby z tamtejszej ekstraklasy mogą mieć w kadrach ośmiu graczy spoza Unii Europejskiej, ale trzech musi mieć do 23 lat. Hezze ma na karku 22 wiosny, więc niebawem przekroczy ten pułap. Klub chce po prostu zwiększyć sobie w ten sposób pole manewru.

Jak czytamy, potrzebne dokumenty zostały już złożone i trwa oczekiwanie na zakończenie procesu przyznania defensywnemu pomocnikowi nowego obywatelstwa. Wszystko wskazuje na to, że się to uda.

Czy będzie można o nim mówić jako o kandydacie do gry w reprezentacji Polski? Jeżeli otrzyma dokument, o który się stara - formalnie jak najbardziej. W tym momencie prawdopodobnie nie ma jednak w ogóle takiego tematu. Wniosek o niego został złożony wyłącznie z wymienionego wyżej powodu.

Latem Olympiakos zapłacił za niego Huracánowi cztery miliony euro. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 16 meczów, notując asystę. Bilans pomocnika z wcześniejszego klubu to 122 spotkania, dziewięć goli i osiem ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy