Saudyjczycy zapowiadają spokojne zimowe okno transferowe

Saudyjczycy zapowiadają spokojne zimowe okno transferowe
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Rotana Khalijia | Foot Mercato

Wiceprezes Saudi Pro League Saad Al-Lazeez w rozmowie z rozgłośnią radiową „Rotana Khalijia” zdradził, że kluby z tej ligi nie planują w najbliższym czasie kolejnych wielkich transferów.

- Styczniowe okno transferowe będzie spokojne w Arabii Saudyjskiej, a kwoty transakcji będą bardziej ograniczone – oznajmił.

Dodał jednak, że nie oznacza to końca saudyjskiej ofensywy na rynku transferowym.

- Ten program będzie kontynuowany do 2030 roku i nie chodzi w nim tylko o zatrudnianie piłkarzy z zagranicy.

Saad Al-Lazeez ujawnił ponadto, że pieniądze na pozyskanie części zawodników pochodziły z budżetu państwa.

- Państwowy program rekrutacyjny pokrył cały koszt sprowadzenia Cristiano Ronaldo. Al-Nassr nie zapłaciło ani centa. Również za transfer Neymara zapłacono w ten sposób, a Al-Hilal nie musiało wyłożyć żadnych własnych środków.

- Są jednak zawodnicy, których kontrakty zostały zawarte poza tym programem, jak bramkarz Al-Hilal Yassine Bounou czy Hiszpan Aymeric Laporte z Al-Nassr – dodał.

W ostatnim letnim oknie kluby Saudi Pro League dokonały transferów na łączną kwotę blisko 950 milionów euro. Najwięcej, bo 90 milionów euro, kosztowało pozyskanie Neymara z Paris Saint-Germain do Al-Hilal. Po 60 milionów euro zapłacono z kolei za Otávio z FC Porto i Malcoma z Zenita Sankt Petersburg, którzy trafili odpowiednio do Al-Nassr i Al-Hilal.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy