SC Cambuur drugi raz wygra drugą ligę holenderską, pierwszy raz wywalczył awans do Eredivisie

SC Cambuur drugi raz wygra drugą ligę holenderską, pierwszy raz wywalczył awans do Eredivisie
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info | NOS.nl

SC Cambuur drugi raz z rzędu okazał się lepszy od rywali w drugiej lidze w Holandii. W ubiegłym roku KNVB przerwało sezon i nie pozwoliło na historyczny awans.

W poprzedniej kampanii Cambuur zajął pierwsze miejsce w Eerste Divisie (drugi szczebel rozgrywkowy w Holandii). Jednak ze względu przedwczesne zakończenie sezonu KNVB zdecydowało się nie przydzielać awansu żadnej drużynie. Teraz na cztery kolejki przed końcem Cambuur zapewnił sobie grę w wyższej klasie rozgrywkowej, a do zapewnienia mistrzostwa brakuje mu czterech punktów.

„Zółto-Niebiescy” wracają do holenderskiej ekstraklasy po pięciu latach, gdy spadli jako najgorsza drużyna w lidze.

Po wygranej 4:1 z Helmond Sport, trener SCC nie krył żalu do wydarzeń z końcówki poprzednich rozgrywek.

- Możesz napisać książkę o tym, co wydarzyło się tutaj w ciągu ostatnich dwóch lat - mówił Henk De Jong.

Rok temu KNVB, czyli holenderska federacja, zapytała kluby, jakie rozwiązanie proponują w związku z ówczesnym sezonem. 16 na 25 klubów uznało, że najlepszą opcją jest brak spadków, ale przyznanie awansów, co powiększyłoby ligę na jedną kampanię. Przy ostateczniej decyzji nie wzięto zdania drużyn pod uwagę i Cambuur musiało zadowolić się grą w Eerste Divisie, mimo jedenastopunktowej przewagi nad trzecią drużyną na dziewięć kolejek przed końcem.

Gdy ogłoszono brak awansów oraz spadków szkoleniowiec SCC uznał to za największy holenderski skandal w historii.

- To wydaje się być największą hańbą w historii holenderskiego sportu - powiedział De Jong.

- UEFA była po naszej stronie, kluby również i mieliśmy jedenaście punktów przewagi, więc nie wiem, co się stało. UEFA prosiła o sprawiedliwe decyzje, ale to nie jest to - kontynuował oburzony.

- Jesteśmy liderami od połowy października. Stanowisko innych klubów sprzyjało nam. Myślę, że ADO Den Haag i RKC Waalwijk powinny pozostać w Eredivisie, a my byśmy do nich dołączyli. To dla nas ogromny cios pod względem sportowym i finansowym - oznajmił.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy