Schalke 04 rozpoczyna nowy rozdział. 10 piłkarzy i 3 członków sztabu opuszcza klub [OFICJALNIE]

Schalke 04 rozpoczyna nowy rozdział. 10 piłkarzy i 3 członków sztabu opuszcza klub [OFICJALNIE] fot. taranchic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Schalke 04

Schalke 04 poinformowało o zakończeniu współpracy z dziesięcioma zawodnikami oraz trzema członkami sztabu szkoleniowego.

Klub z Gelsenkirchen należał przez wiele lat do grona czołowych niemieckich zespołów i kilkukrotnie przymierzał się nawet do podjęcia skutecznej rywalizacji z Bayernem Monachium o wywalczenie mistrzowskiego tytułu.

W ostatnich sezonach „Die Königsblauen” prezentowali się jednak grubo poniżej oczekiwań i teraz muszą pogodzić się ze spadkiem z krajowej elity po 30 latach.

Nadchodząca rywalizacja w 2. Bundeslidze pociąga za sobą daleko idące zmiany w szeregach Schalke 04. Od pewnego czasu wiemy już, że na tym poziomie za wyniki osiągane przez drużynę będzie odpowiadał Dimitrios Grammozis, któremu sprowadzono do klubu takich graczy jak Danny Latza oraz Simon Terodde.

W najbliższych tygodniach dołącza do nich zapewne kolejni piłkarze. Zanim jednak to nastąpi, to najpierw trzeba zrobić dla nich miejsce w kadrze. I ten fakt właśnie nastąpił, bo klub z Gelsenkirchen poinformował o zakończeniu współpracy z dziesięcioma zawodnikami oraz trzema członkami sztabu szkoleniowego.

Wśród graczy opuszczających spadkowicza znaleźli się Benjamin Stambouli i Bastian Oczipka, których kontrakty ulegają automatycznemu rozwiązaniu po zakończeniu sezonu.

Z kolei propozycji przedłużenia wygasających umów nie otrzymali Steven Skrzybski, Alessandro Schöpf, Shkodran Mustafi oraz Nabil Bentaleb. Ponadto z wypożyczeń do swoich macierzystych zespołów powrócą William (VfL Wolfsburg), Gonçalo Paciência, Frederik Rönnow (obaj Eintracht Frankfurt) i Kilian Ludewig (RB Lipsk).

Zmiany w Schalke 04 dosięgają nie tylko piłkarzy, ale także członków sztabu szkoleniowego, którego nie będą w następnym sezonie współtworzyć Quirin Löppert (trener od przygotowania fizycznego), Weibke-Maria Schlusemann (doktorka do spraw żywienia) i Dennis Schmitz (fizjoterapeuta).

„Die Königsblauen” zapowiedzieli, że w niedalekim czasie poinformują o kolejnych zmianach personalnych zachodzących w drużynie przed rozpoczęciem sezonu w 2. Bundeslidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy