Sensacyjny kandydat Bayernu Monachium. Rozmowy z trenerem... spadkowicza

2024-05-21 07:27:57; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Sensacyjny kandydat Bayernu Monachium. Rozmowy z trenerem... spadkowicza Fot. Tobias Arhelger / Shutterstock.com

Mając za sobą liczne odmowy od kandydatów na nowego trenera, Bayern Monachium zainicjował rozmowy z Vincentem Kompanym – poinformowało Sky.

Pod koniec sezonu władze trzeciej ekipy Bundesligi odbyli dyskusje z 38-letnim szkoleniowcem. Wielu ważniejszych działaczy widzi w nim duży potencjał na przejęcie sterów w gigantycznym klubie.

Kompany od sezonu 2022/2023 zarządza szatnią w Burnley i od razu w debiucie poprowadził zespół do ekspresowego powrotu do Premier League, zdobywając 101 punktów na poziomie 24-zespołowego zaplecza.

Po awansie „The Clarets” nie udało się jednak przetrwać w najwyższej klasie rozgrywek. Zajęli przedostatnie 19. miejsce i musieli pogodzić się ze spadkiem.

Pomimo różnorodnego portfolio Bayern przekonuje się do umiejętności Belga przez pryzmat uczniowskiej solidności, jaką prezentował pod wodzą Pepa Guardioli jako doświadczony piłkarz Manchesteru City. Taktyczną i filozoficzną mądrość od Hiszpana emerytowany środkowy obrońca czerpał w okresie lat 2016-2019, po czym odszedł do Anderlechtu, gdzie zakończył piłkarską karierę i od razu wskoczył na ścieżkę szkoleniowca.

Plusem przy nazwisku świeżo upieczonego kandydata jest też preferowana formacja 4-2-3-1, w której „Bawarczycy” w przeszłości osiągali wiele sukcesów.

Nawiązania współpracy z półfinalistą kończącej się edycji Ligi Mistrzów odmówili już Xabi Alonso, Ralf Rangnick, Julian Nagelsmann oraz Roger Schmidt. Kontynuować nie chce jej też Thomas Tuchel, z którym rozstanie po zakończeniu zmagań zapowiedziano w lutym.