Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza”

Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports | Sergio Reguilón [Twitter]

Sergio Reguilón zabrał głos po wygranym spotkaniu Tottenhamu z Newcastle United (3:2) na temat niebezpiecznej sytuacji mającej miejsce na trybunach, która doprowadziła do przerwania pojedynku angielskich drużyn.

Drużyna „Kogutów” odniosła ważne wyjazdowe zwycięstwo nad „Srokami” rozpoczynającymi życie w nowej erze pod parasolem Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego. 

Wynik tego starcia zszedł jednak na drugi plan z powodu sytuacji mającej miejsce na trybunach w końcowym fragmencie pierwszej połowy, kiedy to jeden z fanów Newcastle United zasłabł na trybunach.

Z pomocą początkowo ruszyli do niego inni kibice i rozpoczęli jego reanimację. Z kolei pozostali zaczęli nawoływać do natychmiastowego przerwania meczu oraz udzielenia mu profesjonalnej pomocy medycznej.

Świadkiem tego zdarzenia był między innymi Sergio Reguilón, który momentalnie zasygnalizował sędziemu Andre Marrinerowi konieczność zatrzymania gry, aby klubowi lekarze czy ratownicy z karetki mogli jak najszybciej zająć się poszkodowanym.

Arbiter przychylił się do prośby Hiszpana, a ten po zakończeniu spotkania nie ukrywał, że przy takim rozwoju wypadków nie mógł pozwolić na kontynuowanie pojedynku.

- Widziałem leżącego mężczyznę i kibiców krzyczących - „stop, stop”. Byłem przez to bardzo zdenerwowany i podbiegłem do sędziego, aby powiedzieć mu, że w tłumie ktoś potrzebuje pomocy i należy przerwać mecz. Słyszałem, że wszystko z nim już w porządku i to jest ważniejsze od wszystkiego - powiedział obrońca ekipy z Londynu.

Następnie gracz Tottenhamu zamieścił w mediach społecznościowych stosowny wpis, którym też odniósł się do całego zdarzenia.

„Piłka nożna nie jest najważniejsza. Szybkiego powrotu do zdrowia” - napisał 24-latek.

Newcastle United poinformowało jeszcze w trakcie meczu, że ich kibic czuje się już dobrze i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy