Serie A: Piękny gol Divocka Origiego z Monzą [WIDEO]

Serie A: Piękny gol Divocka Origiego z Monzą [WIDEO] fot. Eleven Sports
Źródło: Eleven Sports

Divock Origi trafił do siatki w drugiej połowie meczu Serie A pomiędzy Milanem a Monzą.

Pierwsza połowa spotkania Milanu z Monzą miała jednego bohatera. Strzelanie na San Siro rozpoczął w 16. minucie Brahim Díaz. Hiszpan dostał wtedy piłkę na środku boiska od Cipriana Tătărușanu i decydując się na solowy rajd, nie oddał jej już do bramki zespołu gości. Strzelił, upadając.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Díaz zaznaczył swoją obecność na murawie po raz drugi. Piłkę na prawym skrzydle miał Divock Origi, który wypatrzył w polu karnym ofensywnego pomocnika, a ten płaskim strzałem pokonał Michele Di Gregorio.

W 65. minucie bramkarza Monzy zaskoczył Origi. Belg dostał piłkę tuż przed szesnastką rywala od Juniora Messiasa. Nie zastanawiając się zbyt długo, huknął na bramkę i nie dał żadnych szans golkiperowi beniaminka Serie A.

Dla 27-letniego napastnika jest to pierwszy gol w koszulce „Rossonerich”. By zdobyć premierową bramkę, potrzebował dziewięciu meczów.

Po Origim do siatki trafili jeszcze Filipp Ranocchia i Rafael Leão. Milan wygrał ostatecznie 4:1 i w tabeli ligi włoskiej ma na koncie 26 punktów.