Serie A: Siedem klubów przeciwko kontynuowaniu sezonu

Serie A: Siedem klubów przeciwko kontynuowaniu sezonu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Adnkronos | Lega Serie A

Według najnowszych wieści aż siedem klubów wyraziło swój sprzeciw wobec kontynuowania sezonu we włoskiej Serie A.

Dziewiątego marca w związku z rozprzestrzenieniem się koronawiurusa na terenie Włoch, zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek, początkowo do trzeciego kwietnia. Z czasem rozszerzono ten termin aż do odwołania. Nie brakuje jednak głosów, że władze Serie A chciałyby, aby piłkarze powrócili na boiska już pod koniec maja. Temu stanowczo sprzeciwia się kilka klubów.

Włoska agencja prasowa Adnkronos poinformowała, że w gronie protestujących ekip są Torino, Sampdoria, Bologna, Parma, SPAL, Brescia Calcio oraz Udinese. Wcześniej wskazywano również na Fiorentinę, lecz klubowe władze zdementowały te pogłoski.

Dziś z kolei światło dzienne ujrzał komunikat Lega Serie A, w którym można przeczytać o zamiarze dokończenia sezonu.

„Posiedzenie Rady Lega Serie A jednogłośnie potwierdziło zamiar dokończenia sezonu 2019–2020, jeśli tylko rząd pozwoli na przeprowadzenie go w pełnej zgodności z zasadami ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Wznowienie aktywności sportowej w ramach tzw. fazy drugiej odbędzie się zgodnie z przepisami FIFA i UEFA, decyzjami FIGC oraz zgodnie z protokołami medycznymi dotyczącymi ochrony piłkarzy i wszystkich zatrudnionych specjalistów” – napisano.

Następne spotkanie odnośnie ewentualnego wznowienia rozgrywek Serie A ma odbyć się już we wtorek.

Przypomnijmy, że włoska ekstraklasa zatrzymała się na 26. kolejce. Do rozegrania pozostało zatem dwanaście ligowych kolejek, a także cztery zaległe spotkania z 22 lutego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy