Serie A: Siedem klubów przeciwko kontynuowaniu sezonu

Serie A: Siedem klubów przeciwko kontynuowaniu sezonu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Adnkronos | Lega Serie A

Według najnowszych wieści aż siedem klubów wyraziło swój sprzeciw wobec kontynuowania sezonu we włoskiej Serie A.

Dziewiątego marca w związku z rozprzestrzenieniem się koronawiurusa na terenie Włoch, zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek, początkowo do trzeciego kwietnia. Z czasem rozszerzono ten termin aż do odwołania. Nie brakuje jednak głosów, że władze Serie A chciałyby, aby piłkarze powrócili na boiska już pod koniec maja. Temu stanowczo sprzeciwia się kilka klubów.

Włoska agencja prasowa Adnkronos poinformowała, że w gronie protestujących ekip są Torino, Sampdoria, Bologna, Parma, SPAL, Brescia Calcio oraz Udinese. Wcześniej wskazywano również na Fiorentinę, lecz klubowe władze zdementowały te pogłoski.

Dziś z kolei światło dzienne ujrzał komunikat Lega Serie A, w którym można przeczytać o zamiarze dokończenia sezonu.

„Posiedzenie Rady Lega Serie A jednogłośnie potwierdziło zamiar dokończenia sezonu 2019–2020, jeśli tylko rząd pozwoli na przeprowadzenie go w pełnej zgodności z zasadami ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Wznowienie aktywności sportowej w ramach tzw. fazy drugiej odbędzie się zgodnie z przepisami FIFA i UEFA, decyzjami FIGC oraz zgodnie z protokołami medycznymi dotyczącymi ochrony piłkarzy i wszystkich zatrudnionych specjalistów” – napisano.

Następne spotkanie odnośnie ewentualnego wznowienia rozgrywek Serie A ma odbyć się już we wtorek.

Przypomnijmy, że włoska ekstraklasa zatrzymała się na 26. kolejce. Do rozegrania pozostało zatem dwanaście ligowych kolejek, a także cztery zaległe spotkania z 22 lutego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy