Serie A: Valère Germain na celowniku trzech włoskich klubów

Serie A: Valère Germain na celowniku trzech włoskich klubów fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport

Na celowniku AC Milanu, Genoi oraz Sampdorii znalazł się Valère Germain, o czym informuje „La Gazetta dello Sport”. Pozyskanie napastnika rozważa też Everton.

W pierwszej połowie marca w Olympique Marsylia doszło do zmian na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Z posadą pożegnał się André Villas-Boas, a jego miejsce zajął Jorge Sampaoli.

Działacze ekipy ze Stade Vélodrome spisali już właściwie ten sezon na straty. Celem argentyńskiego szkoleniowca jest zatem przygotować drużynę do kolejnych rozgrywek.

Z tego też powodu wydaje się, że z zespołem pożegna się kilku piłkarzy, niepasujących do koncepcji 61-latka. Do tej grupy zalicza się między innymi Valère Germain.

Jego kontrakt z francuskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Do tej pory nie został przedłużony i wszystko wskazuje na to, że piłkarz będzie wkrótce do wzięcia bez kwoty odstępnego.

Jego usługami zainteresowane od kilku tygodni są takie podmioty jak Genoa oraz Sampdoria. Obie te ekipy szukają bowiem napastnika, który zapewni im więcej jakości w ataku.

Jeśli jednak zechcą sprowadzić do siebie Germaina, muszą liczyć się z niemałą konkurencją. Chęć pozyskania go przejawia też AC Milan. Na San Siro pełniłby on jednak raczej rolę zmiennika. Podobnie mają się też sprawy w przypadku Evertonu, który również rozważa tę kandydaturę.

30-latek trafił do Marsylii z AS Monaco latem 2017 roku. W trwającym sezonie zanotował łącznie 32 występy. Jego dorobek to trzy bramki i jedyna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy