Sheffield United z drugim największym transferem w klubowej historii. OFICJALNIE: Ramsdale wraca na „stare śmieci”

Sheffield United z drugim największym transferem w klubowej historii. OFICJALNIE: Ramsdale wraca na „stare śmieci”
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sheffield United

Aaron Ramsdale został piłkarzem Sheffield United po przeprowadzce z Bournemouth.

Ramsdale podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. Wedle wcześniejszych doniesień transfer z Bournemouth pochłonie 18,5 miliona funtów, co oznacza dla Sheffield drugi największy wydatek w klubowej historii. Więcej, o nieco ponad milion funtów, kosztował tylko Sander Berge.

Dla Ramsdale'a jest to sentymentalny powrót. Urodzony w Stoke-on-Trent bramkarz piłkarsko wychowywał się w akademiach Bolton Wanderers i Sheffield United. To w barwach właśnie tego drugiego klubu zadebiutował też w seniorskiej piłce, jednak jego bilans zamknął się w trzech spotkaniach. Teraz wraca, jednak już jako pewniak do pierwszego składu i roli jednej z największych gwiazd całej drużyny.

Sheffield pomyślało o bramkarzu młodzieżowej reprezentacji Anglii błyskawicznie, gdy tylko dowiedziało się, że dotychczasowy numer jeden, Dean Henderson, wraca do Manchesteru United.

22-letni Ramsdale w ostatnim sezonie rozegrał 37 spotkań na poziomie Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy