Shuma Nagamatsu blisko nowego klubu! Zagra w Ekstraklasie

2024-06-14 21:54:51; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Shuma Nagamatsu blisko nowego klubu! Zagra w Ekstraklasie Fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

GKS Katowice z przytupem zamierza otworzyć letni okres transferowy. Już niebawem może skorzystać z okazji podpisania gwiazdy Znicza Pruszków, Shumy Nagamatsu – przekazał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Popularna drużyna ze stolicy województwa śląskiego przebojem znalazła się w Ekstraklasie. Po fenomenalnym finiszu zakończyła zmagania na drugim miejscu, wyrywając bezpośredni awans Arce Gdynia podczas bezpośredniego starcia w Trójmieście.

Celem „GieKSy” na następne zmagania będzie zaprezentowanie ciekawego stylu pod wodzą Rafała Góraka oraz oczywiście utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywek. Do wykonania tego zadania za niezbędnik może posłużyć wzmocnienie na pozycji ofensywnego pomocnika.

Według ustaleń wspomnianego dziennikarza przyszły beniaminek znajduje się na dobrej drodze do zapewnienia sobie usług Japończyka, któremu już za dwa tygodnie wygasa kontrakt z obecnym pracodawcą.

28-latek brał na siebie największą odpowiedzialność konstruowania i finalizowania akcji ofensywnych. Świadczą o tym statystyki. Po awansie ze Zniczem od poprzedniego lata Nagamatsu zanotował aż dziesięć trafień i pięć asyst na przestrzeni 31 kolejek.

Na polskiej scenie piłkarz z przeszłością w lidze łotewskiej prezentuje swoje umiejętności od 2020 roku. Wcześniej poziomem zdecydowanie przerastał trzecioligowy Świt Szczecin.

W międzyczasie katowiczanie starają się o inne wzmocnienie z zaplecza Ekstraklasy. Na radarze znajduje się Borja Galán z Odry Opole, specjalizujący się na pozycji lewoskrzydłowego, ale także na „dziesiątce”.