Sir Alex Ferguson rozczarowany Superligą. „To zaprzeczenie 70 lat historii futbolu”

Sir Alex Ferguson rozczarowany Superligą. „To zaprzeczenie 70 lat historii futbolu” fot. Melinda Nagy / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Reuters

Legendarny menedżer Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, nie należy do zwolenników powstania Superligi.

Temat powstania Superligi regularnie powracał już od kilku lat, ale teraz doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia, iż największe kluby faktycznie chcą doprowadzić do takich rozgrywek. Informacja ta wstrząsnęła piłkarskim światem i podzieliła kibiców, ekspertów oraz same kluby.

Głos w sprawie zabrał Sir Alex Ferguson. Legenda Manchesteru United dwukrotnie sięgała po trofeum Ligi Mistrzów i uważa odbieranie tego uczucia przyszłym pokoleniom piłkarzy nie jest dobrym pomysłem.

- Dyskusja o Superlidze to zaprzeczenie 70 lat historii europejskiej piłki klubowej - stwierdził Szkot w rozmowie z agencją „Reuters”.

- Zarówno jako dla piłkarza prowincjonalnego Dunfermline w latach 60., jak i jako menedżera Aberdeen, wygranie Pucharu Zdobywców Pucharów i tym podobnych było niczym wejście na Mount Everest. Na szkockiej piłkarskiej prowincji marzy się tylko o Lidze Mistrzów.

- Everton wydaje 500 milionów funtów, by zbudować nowy stadion z ambicjami na Ligę Mistrzów... Kibice na cały świecie kochają te rozgrywki. Za moich czasów w Manchesterze United graliśmy w finale Champions League czterokrotnie, to zawsze były wyjątkowe chwile.

Obawy Fergusona są jak najbardziej wskazane. Kluby, które zakładają Superligę, w tym Manchester United, zakładają, że wciąż będą występować w swoich krajowych rozgrywkach. Nowy turniej ma uderzać jedynie w Ligę Mistrzów, zastępując ją nowym, niezależnym formatem.

Na rodzące się pytania o Superligę odpowiadamy TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy