Śląsk Wrocław zaprosił gościa specjalnego. Pojawi się w przerwie meczu z Pogonią Szczecin

Śląsk Wrocław zaprosił gościa specjalnego. Pojawi się w przerwie meczu z Pogonią Szczecin fot. Wojciech Dobrzynski / Legionisci.com / PressFocus
Źródło: Śląsk Wrocław

Niedzielny hit 20. kolejki Ekstraklasy zostanie przyozdobiony obecnością byłego piłkarza Śląska Wrocław. Podczas 15-minutowej przerwy spotkania z Pogonią Szczecin kibicom na płycie boiska ujawni się Krzysztof Mączyński.

31-krotny reprezentant Polski, znany w przeszłości także z występów w Legii Warszawa, Wiśle Kraków, Górniku Zabrze czy ŁKS-ie Łódź, od ponad roku znajduje się na bezrobociu. W styczniu medialne doniesienia zasugerowały nawet, że 36-latek nie jest już zainteresowany występami na profesjonalnym poziomie.

Wiele wskazuje na to, że lada moment środkowy pomocnik wygłosi oczekiwany komunikat o zakończeniu kariery.

Kiedy to nastąpi? Bardzo dobra okazja nadarzy się 11 lutego przed godziną 18:30. Wówczas „Mąka” stanie się przez chwilę głównym bohaterem, co zapowiedziały klubowe media „Wojskowych”.

„Krzysztof Mączyński, były reprezentant Polski i wieloletni kapitan Śląska Wrocław, w którego barwach rozegrał 101 oficjalnych meczów, również pojawi się na #ŚLĄPOG 🇮🇹 W przerwie meczu czeka nas też pewna uroczystość z jego udziałem” – czytamy wpis na profilu lidera ligi.

Trzykrotny mistrz Polski po raz ostatni grał właśnie w barwach Śląska, przywdziewając też opaskę kapitana. W latach 2019-2023 strzelił dla pierwszego zespołu sześć goli i zaliczył 13 asyst.

Rozstanie miało miejsce w dosyć szorstkich okolicznościach. W poprzednim sezonie, gdy jeszcze rolę trenera pełnił Ivan Đurđević, Mączyński zszedł na boczny tor. W ogóle nie został uwzględniony w planach na występy w Ekstraklasie.

Pomimo próby wcześniejszego rozstania, klubowi nie udało się dogadać z zawodnikiem, więc jeszcze przez pół roku angażował się on w akcje ekipy rezerw.

Śląsk zmierzy się z Pogonią o 17:30. Transmisja w Canal+ Sport.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!”