Slavia Praga na łowach w Ekstraklasie. Chce pozyskać młodzieżowego reprezentanta Polski!

Slavia Praga na łowach w Ekstraklasie. Chce pozyskać młodzieżowego reprezentanta Polski!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport | eFotbal.cz

Przemysław Wiśniewski znalazł się w kręgu zainteresowań Slavii Praga - poinformował katowicki „Sport”.

Przedstawiciele aktualnego mistrza Czech rozglądają się na rynku transferowym za zawodnikami mogącymi wzmocnić linię defensywną swojego zespołu przed rozpoczęciem drugiej części rywalizacji w trwającym sezonie.

Katowicki „Sport” przekonuje, że w gronie piłkarzy przymierzanych do zasilenia szeregów Slavii Praga znalazł się Przemysław Wiśniewski z Górnika Zabrze.

Młodzieżowy reprezentant Polski ma być już od kilku miesięcy uważnie obserwowany przez wysłanników „Czerwono-Białych”, którzy mają wyrażać gotowość do wyłożenia 600 tysięcy euro na zakontraktowanie 21-latka w najbliższych tygodniach.

Utalentowany obrońca należy w obecnych rozgrywkach do jednych z kluczowych graczy w układance Marcina Brosza, o czym świadczy fakt, że młody zawodnik wystąpił w 20 spotkaniach w trwającym sezonie i zdobył w nich dwa gole.

Ewentualna sprzedaż Wiśniewskiego zmusiłaby właścicieli Górnika do pozyskania nowego piłkarza na jego pozycję, ponieważ w kadrze zabrzan poza Pawłem Bochniewiczem pozostaliby jeszcze młodsi od nich - Aleksander Paluszek i Kamil Surowiec.

Z kolei w szeregach Slavii na regularną grę na środku obrony mogą obecnie liczyć Ondřej Kúdela oraz Ladislav Takács. Ten drugi ma zostać wkrótce wykupiony z Mlady Boleslav, która wypożyczyła go do końca grudnia 2019 roku.

Obaj panowie nie mają na dziś żadnego poważnego konkurenta do gry, ponieważ David Hovorka zerwał więzadło krzyżowe pod koniec października i najprawdopodobniej nie wróci już do kadry czeskiego klubu w trwających rozgrywkach i z tego też powodu przedstawiciele ekipy z Pragi rozglądają się za nowym defensorem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Sead Kolašinac odszedł definitywnie z Arsenalu. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Sead Kolašinac odszedł definitywnie z Arsenalu. Czas na nową ligę FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” Legia Warszawa otrzymała ofertę za Mahira Emreliego?! Legia Warszawa otrzymała ofertę za Mahira Emreliego?! OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy