Sneijder: Dlatego odmówiłem Liverpoolowi

Sneijder: Dlatego odmówiłem Liverpoolowi fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Goal

Wesley Sneijder wyznał, że nie wierzył w to, że wraz z Liverpoolem może osiągać większe sukcesy.

Jeszcze kilka lat temu Holender uchodził za jednego z najlepszych pomocników w Europie. Notował on świetne wyniki w barwach Interu, gdzie był jedną z największych gwiazd i znacznie przyczynił się do wielu sukcesów, między innymi słynnej potrójnej korony z 2010 roku (mistrzostwo i Puchar Włoch oraz Liga Mistrzów). Kiedy w 2013 roku przygoda rozgrywającego z mediolańczykami dobiegała końca, piłkarz mógł liczyć na wiele ofert.

Jedną z nich przedstawił Liverpool. Ekipie z Anfield bardzo zależało na sprowadzeniu obecnego zawodnika Al-Gharafy, ale ten ku zaskoczeniu wielu obserwatorów postanowił kontynuować karierę w Turcji, a konkretnie w Galatasaray. Teraz przyznaje, że nie żałuje tej decyzji.

- Wiele klubów chciało wtedy wiedzieć, kiedy zamierzam opuścić Inter. Liverpool był jednym z nich, dlatego ludzie bardzo się dziwili, że zdecydowałem się przenieść do Galatasaray - przyznaje Sneijder.

- Dlaczego wybrałem Galatasaray, a nie Liverpool? Jestem po prostu typem zwycięzcy. Gram dla trofeów, dlatego też poszedłem do Galatasaray, ponieważ uważałem, że będę tam mistrzem, będę mógł z nimi wygrać więcej niż z Liverpoolem. Po czasie myślę, że była to dobra decyzja. W Turcji spędziłem dobre lata.

Liczby przemawiają za tym, że wybór Sneijdera pod tym względem faktycznie był słuszny. Z „Galatą” Holender sięgnął po dwa mistrzostwa Turcji, trzykrotnie zdobywał też krajowy puchar oraz superpuchar. Tymczasem Liverpoolowi nie wiodło się tak dobrze - ostatnim trofeum wywalczonym przez „The Reds” pozostaje zdobyty w 2012 roku Puchar Ligi Angielskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy