Sonny Kittel, niedoszły reprezentant Polski, przeniesie się do Major League Soccer

Sonny Kittel, niedoszły reprezentant Polski, przeniesie się do Major League Soccer fot. Sonny Kittel I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manuel Veth | Bild | ESPN

Sonny Kittel cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony klubów z Major League Soccer. Wkrótce powinien porozumieć się z jednym z nich i opuścić definitywnie szeregi HSV - uważa Manuel Veth z Transfermarkt.us.

Przed paroma laty zrobiło się w naszym kraju dość głośno o wychowanku Eintrachtu Frankfurt za sprawą wyrażenia z jego strony otwartości do gry w reprezentacji Polski.

29-letni zawodnik rozpoczął wówczas dopiero starania o uzyskanie polskiego paszportu i zanim przeszedł z tym wszystkim do konkretów, to temat jego powołania do kadry „Biało-Czerwonych” kompletnie ucichł.

W międzyczasie Sonny Kittel radził sobie z powodzeniem w barwach HSV na zapleczu Bundesligi i na przestrzeni trzech ostatnich sezonów należał do grona wyróżniających się piłkarzy w szeregach drugoligowca.

Ostatnie rozgrywki zakończył z dziewięcioma trafieniami i aż osiemnastoma zaliczonymi asystami w 40 występach. Ten dorobek nie pozwolił jednak „Rothosen” zająć miejsca w tabeli premiowanego wywalczeniem bezpośredniego awansu, a w barażach lepsza od nich okazała się Hertha (1:0, 0:2).

To trzecie nieudane podejście ofensywnego pomocnika do zameldowania się w niemieckiej elicie okaże się zapewne ostatnim, ponieważ 29-letni zawodnik nosi się z zamiarem przeprowadzki do Major League Soccer.

Manuel Veth z Transfermarkt.us, powołując się na informacje z „Bilda” oraz ESPN, uważa, że Kittel cieszy się zainteresowaniem ze strony Sportingu Kansas City, D.C. United, Realu Salt Lake City i New England Revolution.

Jedna z tych drużyn przedstawiła piłkarzowi HSV stosowną ofertę, która gwarantowałaby mu otrzymanie znaczącej podwyżki. Ofensywny pomocnik skłania się ku jej zaakceptowaniu, a jego dotychczasowy pracodawca liczy na zarobienie około miliona euro na sprzedaży zawodnika z umową ważną do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy