Spadł z dwóch metrów! Manuel Neuer zmieniony w przerwie meczu Ligi Mistrzów

2024-09-17 22:34:05; Aktualizacja: 1 godzina temu
Spadł z dwóch metrów! Manuel Neuer zmieniony w przerwie meczu Ligi Mistrzów Fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Manuel Neuer nie wyszedł na boisko po przerwie w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Dinamem Zagrzeb. Trener Vincent Kompany musiał dokonać roszadę i zastąpił go Sven Ulreich. Fani niemieckiego klubu drżą teraz o stan zdrowia swojego idola.

We wtorek rozgrywane są pierwsze spotkania Ligi Mistrzów w nowym formacie. Przy tej okazji w Bawarii los skojarzył tego dnia Bayern Monachium oraz Dinamo Zagrzeb. Nie było złudzeń, że to Niemcy są faworytem rywalizacji i potwierdzili to zreszą na boisku. Do przerwy prowadzili już trzema golami po tym, jak drogę do siatki znajdowali odpowiednio Harry Kane, Raphaël Guerreiro oraz Michael Olise.

Przed zmianą stron Vincent Kompany był jednak zmuszony, by dokonać zmianę. Kontuzji doznał bowiem Manuel Neuer.

W 4. minucie pojedynku z chorwackim klubem, doświadczony golkiper musiał wybiec do Bruno Petkovicia. Wyszedł do wysokiej piłki na tyle niefortunnie, że niebezpiecznie upadł z dużej wysokości. Już wtedy potrzebna była interwencja medyków, ale 38-latek finalnie wrócił do gry.

Wygląda na to, że w szatni uznano, iż nie ma sensu ryzykować, dlatego też Niemiec nie wyszedł na drugą połowę, a między słupkami zastąpił go Sven Ulreich.

36-latek miał kiepskie wejście w mecz, bo szybko stracił dwie bramki. Nie zmienia to i tak faktu, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu Bundesligi pewnie prowadzi 5-2 i zmierza po pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Teraz pozostaje mieć nadzieje, że lider ekipy Komapny'ego szybko wróci do pełni sił.