Spadł z Ekstraklasy, pojedzie na Mistrzostwa Europy?! Michał Probierz ma czterech kandydatów

2024-05-20 14:58:20; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Spadł z Ekstraklasy, pojedzie na Mistrzostwa Europy?! Michał Probierz ma czterech kandydatów Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz zabierze na Mistrzostwa Europy czwartego bramkarza. Na kogo postawi? Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, ma czterech kandydatów.

Już 29 maja poznamy kadrę reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Jak zapewniał kilkukrotnie Michał Probierz, nie należy spodziewać się rewolucji. Na turniej do Niemiec powinni pojechać zatem sprawdzeni zawodnicy. Oczywiście, nie oznacza to, że zabraknie niespodzianek.

Wzorem Czesława Michniewicza obecny selekcjoner potwierdził, że na EURO pojedzie również czwarty golkiper, którego rola ograniczy się do trenowania z resztą zespołu. Na Mistrzostwach Świata w Katarze taką rolę pełnił Kacper Tobiasz.

Golkiper Legii Warszawa ma za sobą nieudany sezon, w którym przez długi okres nie pojawiał się na murawie. Z tego powodu niemalże pewne jest, że nie otrzyma ponownie specjalnego powołania.

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl donosi, że Michał Probierz ma na liście cztery nazwiska - Mateusza Kochalskiego ze Stali Mielec, Bartosza Mrozka z Lecha Poznań, Oliwiera Zycha z Puszczy Niepołomice i Aleksandra Bobka z ŁKS-u Łódź. 

Biorąc pod uwagę formę z ostatnich miesięcy, to z pewnością na faworyta wyrasta Kochalski, który był czołowym bramkarzem całej ligi.

Aleksander Bobek natomiast spadł z łódzką ekipą do pierwszej ligi. Mimo to zaliczył w zmierzających do końca rozgrywek kilka naprawdę udanych występów. 

Mrozek po udanym wypożyczeniu wygryzł ze składu Lecha Poznań Filipa Bednarka, notując dotychczas jedenaście czystych kont. 

Najmłodszy z tego grona Zych (19 lat) nadal walczy z Puszczą Niepołomice o utrzymanie w Ekstraklasie.