Spięcie na linii Manuel Neuer - Oliver Kahn. „Kapitan tak nie postępuje”

Spięcie na linii Manuel Neuer - Oliver Kahn. „Kapitan tak nie postępuje” fot. MDI / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport.de

Manuel Neuer udzielił niedawno wywiadu dla „The Athletic”, który wywołał burzę w Bayernie Monachium. Oliver Kahn szybko zareagował na słowa 36-latka, krytykując dosadnie jego postawę.

Manuela Neuera w tym sezonie nie ujrzymy już na murawie. Niemiec nabawił się poważnej kontuzji podczas urlopu. Z tego powodu Bayern Monachium musiał sięgnąć po nowego bramkarza, którym okazał się Yann Sommer.

36-latek udzielił niedawno ciekawego wywiadu „The Athletic”. Była to jego pierwsza publiczna wypowiedź od feralnego wypadku na stoku narciarskim.

Podczas rozmowy 117-krotny reprezentant Niemic opisał odczucia, które towarzyszyły mu w momencie doznania urazy oraz swoje późniejsze przemyślenia. Jak przyznał doświadczony golkiper, zabolało go, że przez swoją nieuwagę ucierpi na tym cała drużyna.

Na tym jednak mistrz świata z 2014 roku nie skończył.

Neuer opowiedział o kolejnym trudnym doświadczeniu, które spotkało go w ostatnim czasie. 36-latek nie potrafi pogodzić się ze zwolnieniem przez Bayern Monachium wieloletniego trenera bramkarzy - Toniego Tapalovicia.

- Dla mnie to był kolejny cios, a przecież i tak byłem już w dużym dołku. Czułem, jakby wyrwano mi serce. To była najbardziej brutalna rzecz, jakiej doświadczyłem swojej karierze, a przecież wiele już za mną - powiedział dziesięciokrotny mistrz Niemiec.

Słowa kapitana „Die Roten” nie przypadły do gustu prezesowi bawarskiego klubu - Oliverowi Kahnowi. Legenda niemieckiej piłki jest zawiedziona postawą kontuzjowanego piłkarza.

- To, co powiedział Manuel w wywiadach w związku ze zwolnieniem Tapalovicia nie było odpowiednie ani w świetle tego, że jest kapitanem, ani ze względów na wartości prezentowane przez Bayern. Ponadto jego wypowiedzi pojawiły się w złym czasie, bo czekają nas bardzo ważne mecze - zaczął członek zarządu giganta z Allianz Arena.

- Jest osobiście dotknięty, trzeba to zrozumieć. Wiedzieliśmy o tym, ale tłumaczyliśmy mu, że to decyzja, która nie została podjęta pochopnie, że to najlepsze rozwiązanie i dla niego i dla zespołu. Byłem w podobnej sytuacji jako reprezentant Niemiec w 2004 roku. Nasz trener bramkarzy, Sepp Maier, poróżnił się z niemiecką federacją i doszło do rozstania. Pracowałem z nim od lat i mieliśmy wspaniałe relacje. Też byłem rozczarowany i zły na związek. Priorytetem były jednak wspólne cele. Są ważniejsze niż osobiste odczucia. Dlatego zdecydowałem się wtedy nie poruszać sprawy publicznie. Manuel  zrobił coś przeciwnego.

Manuel Neuer uzbierał w tym sezonie 16 występów. W nich siedmiokrotnie zachował czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy