2024-08-16 08:20:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Spory problem Jacka Magiery. Ważny piłkarz Śląska Wrocław może wypaść z gry Fot. Mateusz Porzucek PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław po wielkiej dramaturgii odpadł z eliminacji Ligi Konferencji, przegrywając dwumecz z FC Sankt Gallen. Koniec europejskich podbojów nie jest jednak jedynym problemem Jacka Magiery, bowiem podczas wspomnianego spotkania kontuzji nabawił się Piotr Samiec-Talar. - Wszystko wskazuje na to, że nie będzie do grania - powiedział trener wicemistrzów Polski.

Czwartkowe spotkanie Śląska Wrocław ze szwajcarskim FC St. Gallen 1879 obfitowało w wiele emocji oraz kontrowersji. Podopieczni trenera Jacka Magiery zanotowali magiczną końcówkę pierwszej połowy, w której zdobyli trzy ekspresowe bramki i tym samym odwrócili losy dwumeczu.

Całkowicie niezrozumiałe decyzje sędziowskie oraz determinacja zespołu przyjezdnych sprawiły ostatecznie, że Śląsk musiał pożegnać się ze swoją europejską przygodą. W trakcie doliczonego czasu gry bramkę na 3-2 z rzutu karnego zdobył Willem Geubbels. Oznaczała ona, że końcowy wynik dwumeczu wyniósł 4-2 dla rywali wicemistrzów Polski.

Niekorzystny rezultat to nie jedyna bolączka trenera Magiery, który jak się okazuje, w najbliższym ligowym spotkaniu z Koroną Kielce najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z usług zdobywcy jednej z trzech bramek, a mianowicie chodzi o Piotra Samca-Talara, który w 67. minucie podczas walki z przeciwnikiem nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji. Chwilę później opuścił on boisko.

Na ten moment dokładna diagnoza nie jest znana. Sytuacja zdrowotna 22-latka powinna wyjaśnić się w najbliższym czasie.

- Nie wiem, jaki jest jego stan. Kulał, trzeba było go znieść. Ma opatrywaną nogę. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie do grania - powiedział Magiera na pomeczowej konferencji prasowej.