Srna: Odrzuciłem Chelsea i Bayern

Srna: Odrzuciłem Chelsea i Bayern
Karol Wojnarowski
Karol Wojnarowski
Źródło: Sky Sports

Kapitan Szachtara Donieck Darijo Srna przyznał, że w ostatnich latach chciały go sprowadzić między innymi Chelsea i Bayern Monachium, ale Chorwat wolał pozostać na Ukrainie.

31-latek jest już w Doniecku jedenaście lat. Stał się legendą wielokrotnego mistrza Ukrainy oraz kapitanem zespołu. Odrzucił propozycję większych prestiżowo klubów, czym na pewno zaskarbił sobie sympatię kibiców. Sam mówi, że duży wpływ na taki rozwój wydarzeń miała jego rodzina.

- Otrzymałem dwie konkretne oferty: z Chelsea i Bayernu. Postanowiłem zostać w klubie, który mam w sercu, w którym dojrzałem piłkarsko przez jedenaście lat. W innym kraju zarobiłbym więcej, ale podkreślam - kierowałem się sercem - stwierdził 31-letni Srna.

Chorwata znamy głównie z Szachtara, ale to wychowanek Hajduka Split, z którego w 2003 roku przeszedł do Szachtara. Przez jedenaście lat Srna zagrał dla zespołu z Doniecka niemal czterysta spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy