Stade Rennais rozważa transfer pomocnika poza oknem

Stade Rennais rozważa transfer pomocnika poza oknem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net | France Blue

Kontuzja Baptiste Santamarii otwiera Stade Rennais drogę do awaryjnego transferu. Celem jest Xeka - podaje Footmercato.net.

Władze Ligue 1 w przypadku kontuzji zawodnika już po zamknięciu okna transferowego zezwalają na angaż następcy. Z tego przepisu w ostatnich latach skorzystali M’Baye Niang czy Yoann Cathline.

Bruno Genesio, trener Stade Rennais, zapowiedział potencjalne wzmocnienie środka pola. To efekt urazu, jaki został Baptiste Santamaria.

Według najnowszych doniesień z Francji środkowy pomocnik zerwał więzadła kostki i niebawem przejdzie stosowny zabieg, który wykluczy go z gry na kilka miesięcy.

Footmercato.net informuje, że na radarach znalazł się Xeka.

27-letni Portugalczyk jest obecnie bez pracodawcy, po tym jak jego umowa z Lille w czerwcu dobiegła końca.

Nie mielibyśmy zatem tutaj do czynienia z klasycznym przybyciem „dżokera”. Tak byłoby, gdyby piłkarz był aktualnie związany z którymś zespołem uczestniczącym w rozgrywkach Ligue 1 lub Ligue 2.

Starania o autora dziewięciu trafień i siedmiu asyst w 144 występach dla „Mastifów” już się rozpoczęły.

Xeka nad Sekwaną bronił także barw Dijon. W Portugalii oglądaliśmy go w trykocie chociażby Bragi.

Jak dotąd gracz ten nie znalazł uznania w oczach selekcjonerów reprezentacji narodowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy