Stade Rennais rozważa transfer pomocnika poza oknem

Stade Rennais rozważa transfer pomocnika poza oknem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net | France Blue

Kontuzja Baptiste Santamarii otwiera Stade Rennais drogę do awaryjnego transferu. Celem jest Xeka - podaje Footmercato.net.

Władze Ligue 1 w przypadku kontuzji zawodnika już po zamknięciu okna transferowego zezwalają na angaż następcy. Z tego przepisu w ostatnich latach skorzystali M’Baye Niang czy Yoann Cathline.

Bruno Genesio, trener Stade Rennais, zapowiedział potencjalne wzmocnienie środka pola. To efekt urazu, jaki został Baptiste Santamaria.

Według najnowszych doniesień z Francji środkowy pomocnik zerwał więzadła kostki i niebawem przejdzie stosowny zabieg, który wykluczy go z gry na kilka miesięcy.

Footmercato.net informuje, że na radarach znalazł się Xeka.

27-letni Portugalczyk jest obecnie bez pracodawcy, po tym jak jego umowa z Lille w czerwcu dobiegła końca.

Nie mielibyśmy zatem tutaj do czynienia z klasycznym przybyciem „dżokera”. Tak byłoby, gdyby piłkarz był aktualnie związany z którymś zespołem uczestniczącym w rozgrywkach Ligue 1 lub Ligue 2.

Starania o autora dziewięciu trafień i siedmiu asyst w 144 występach dla „Mastifów” już się rozpoczęły.

Xeka nad Sekwaną bronił także barw Dijon. W Portugalii oglądaliśmy go w trykocie chociażby Bragi.

Jak dotąd gracz ten nie znalazł uznania w oczach selekcjonerów reprezentacji narodowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy