Stal Mielec ma poważny kłopot. Klub nie otrzymał licencji na Ekstraklasę [OFICJALNIE]

Stal Mielec ma poważny kłopot. Klub nie otrzymał licencji na Ekstraklasę [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Stal Mielec nie uzyskała pozwolenia na występy w Ekstraklasie w sezonie 2021/2022. Taką decyzję podjęła na posiedzeniu Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dwukrotny mistrz Polski liczył na uzyskanie przyzwoitego rezultatu po powrocie do najwyżej klasy rozgrywkowej po długoletniej przerwie.

„Biało-Niebiescy” spisywali się jednak przez większą część trwających zmagań poniżej oczekiwań i dopiero po trzeciej zmianie szkoleniowca obrali właściwy kurs na wywalczenie utrzymania w elicie.

Stal Mielec ma duże szanse na to, aby pod względem sportowym zakończyć sezon wyżej od Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mimo to zespół z Podkarpacia może spaść o przynajmniej jedną klasę rozgrywkową niżej z powodów proceduralnych.

Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wszystkie szesnaście wniosków złożonych przez drużny z Ekstraklasy ubiegające się o utrzymanie licencji na grę o mistrzostwo kraju. Spośród nich jedynie „Biało-Niebiescy” nie uzyskali stosownej rekomendacji ze strony wspomnianego organu.

„15. Nie przyznać klubowi Stal Mielec licencji upoważniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Wspomniane punkty odnoszą się do kwestii braku lub nieścisłości związanych z przekazaniem rocznego sprawozdania finansowe wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta (F.01), istniejących zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej (F.03) oraz zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i urzędu skarbowego (F.04).

Od decyzji Komisji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej do spraw Licencji Klubowych PZPN-u w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy