Stal Mielec zostaje w Ekstraklasie. Klub otrzymał licencję [OFICJALNIE]

2021-05-20 14:17:07; Aktualizacja: 3 lata temu
Stal Mielec zostaje w Ekstraklasie. Klub otrzymał licencję [OFICJALNIE]

Komisja Odwoławcza do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała Stali Mielec licencję na grę w Ekstraklasie w sezonie 2021/2022.

Dwukrotny mistrz Polski wywalczył w sportowej rywalizacji utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, ale mimo to nie mógł być pewny podjęcia w niej rywalizacji w następnym sezonie.

Ten stan rzeczy wynikał naturalnie z faktu, że Komisja do spraw Licencji Klubowych PZPN-u nie przyznała „Biało-Niebieskim” rekomendacji na grę w Ekstraklasie.

Zespół z Podkarpacia naruszył lub nie spełnił wymogów zawartych w Podręczniku Licencyjnym odnoszących się do przekazania rocznego sprawozdania finansowego wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta (F.01), istniejących zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej (F.03) i zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i urzędu skarbowego (F.04).

Stal Mielec odwołała się naturalnie od tej decyzji i uzyskała spodziewany efekt w postaci otrzymania licencji na kontynuowanie swojej przygody z Ekstraklasą.

Podobny skutek przyniosło działanie podjęte przez przedstawicieli drugoligowego KKS-u 1925 Kalisz.

„19 maja 2021 roku Komisja Odwoławcza do spraw Licencji Klubowych PZPN-u rozpatrzyła odwołania klubów Stal Mielec oraz KKS Kalisz od decyzji Komisji do spraw Licencji Klubowych PZPN-u.

W stosunku do klubu Stali Mielec Komisja postanowiła:

- przyznać licencję na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym;
- utrzymać w mocy decyzję nieprzyznającą klubowi licencji na rozgrywki klubowe UEFA w związku z naruszeniem kryterium F.04;
- zobowiązać lub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania;
- nałożyć na klub obowiązek zapłaty kwoty 15 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

W stosunku do klubu KKS-u Kalisz Komisja postanowiła:

- przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym;
- nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 7 500 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego” - czytamy w opublikowanym komunikacie.