Stanisław Czerczesow dał piłkarzowi „wędkę” w meczu Rosji ze Słowacją

Stanisław Czerczesow dał piłkarzowi „wędkę” w meczu Rosji ze Słowacją fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Rosji w swoim trzecim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 po pierwszej połowie przegrywała ze Słowacją 0:1. W przerwie Stanisław Czerczesow próbował dać pozytywny impuls swojej drużynie, wprowadzając na plac gry Andrieja Mostowoja. Tyle, że wytrzymał on na murawie 20 minut.

„Sborna” eliminacje zaczęła od zwycięstwa 3:1 nad Maltą. W pojedynku do siatki trafił Artiom Dziuba, który w następnym meczu, tym razem ze Słowenią, ustrzelił dublet. Dzięki niemu podopieczni Stanisława Czerczesowa wygrali 2:1.

To oznaczało, że napastnik Zenitu Sankt Petersburg ma już na swoim koncie 29 goli w reprezentacji Rosji i do rekordu Aleksandra Kierżakowa brakuje mu jednego trafienia.

32-latek z pewnością chciał dzisiaj przegonić zdobywcę Pucharu UEFA z sezonu 2006/2007. Spotkanie ze Słowacją od początku nie układało się jednak po myśli naszego północnego sąsiada.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 38. minucie za sprawą Milana Škriniara. Czerczesow na drugą połowę zamiast doświadczonego Jurija Żyrkowa desygnował do gry 23-letniego Andrieja Mostowoja.

Lewoskrzydłowy, który w rundzie wiosennej Priemjer-Ligi pełni jedynie rolę zmiennika w ekipie „Piterców”, grał bardzo nerwowo, dla przykładu faulując dwukrotnie w krótkim odstępie czasu Juraja Kuckę.

Postawa Mostowoja dała pretekst selekcjonerowi do zaprezentowania słynnej „wędki”. W 65. minucie piłkarz został ściągnięty z murawy, a jego miejsce zajął Aleksandr Sobolew.

Chwilę potem „Sborna” doprowadziła do wyrównania za sprawą bramki Mário Fernandesa. Tak się jednak składa, że trzy minuty później było już 2:1 dla Słowacji i takim też wynikiem zakończyły się te zawody. W konsekwencji Rosjanie stracili prowadzenie w tabeli grupy H.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy