Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta

Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta fot. FC Barcelona
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport | TV3

FC Barcelona pozostawiła sobie furtkę na dalsze przemyślenia w sprawie Superligi. Na ten moment wygląda jednak na to, że także ona może opuścić rozgrywki.

Powiedzieć, że Superliga wywołała w świecie piłki nożnej mieszane uczucia, to nie powiedzieć nic. Od niedzieli kibice na całym świecie dyskutują na temat nowopowstałych rozgrywek i choć kluby podeszły do projektu z wielkim entuzjazmem, fani dawali wyraźne sygnały, że nie wszystkim podoba się ten pomysł. Nie brakowało nawet protestów pod stadionami i wygląda na to, że tak jak cały zamysł pojawił się na piłkarskiej scenie z hukiem, tak też bardzo szybko może z niej spaść.

Poważne wątpliwości mają Chelsea oraz Manchester City, które zdaniem mediów już rozpoczęły proces wystąpienia z rozgrywek. Dołączyć może do nich FC Barcelona. Kataloński dziennik „Sport” poinformował, że klub, widząc burzliwą reakcję kibiców, poważnie zastanawia się nad wystąpieniem z projektu. Już teraz odbywają się narady pomiędzy członkami zarządu, a wkrótce ma dojść do kolejnych spotkań w tej kwestii.

Co bardzo istotne, „Blaugrana” zdaje się spodziewała takiego obrotu sprawy i przygotowała się na taką ewentualność. „TV3” informuje bowiem, że klub zastrzegł sobie możliwość łatwego wyjścia z Superligi już w umowie o jej przystąpieniu do tychże rozgrywek.

W dokumentach zastrzeżono, iż Katalończycy dołączają do Superligi, ale opuszczą ją, jeśli zgromadzenie socios zagłosuje przeciwko udziałowi w nowym turnieju. 

Asamblea de Socios Compromisarios ma zebrać się w na razie nieokreślonym terminie i poddać sprawę pod głosowanie.

Jeśli wynik będzie pozytywny, FC Barcelona pozostanie w Superlidze, jeśli nie - zgodnie z umową zostanie ona zwyczajnie wykreślona z listy klubów założycielskich.

Więcej na temat: Superliga FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy