Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta

Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta fot. FC Barcelona
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport | TV3

FC Barcelona pozostawiła sobie furtkę na dalsze przemyślenia w sprawie Superligi. Na ten moment wygląda jednak na to, że także ona może opuścić rozgrywki.

Powiedzieć, że Superliga wywołała w świecie piłki nożnej mieszane uczucia, to nie powiedzieć nic. Od niedzieli kibice na całym świecie dyskutują na temat nowopowstałych rozgrywek i choć kluby podeszły do projektu z wielkim entuzjazmem, fani dawali wyraźne sygnały, że nie wszystkim podoba się ten pomysł. Nie brakowało nawet protestów pod stadionami i wygląda na to, że tak jak cały zamysł pojawił się na piłkarskiej scenie z hukiem, tak też bardzo szybko może z niej spaść.

Poważne wątpliwości mają Chelsea oraz Manchester City, które zdaniem mediów już rozpoczęły proces wystąpienia z rozgrywek. Dołączyć może do nich FC Barcelona. Kataloński dziennik „Sport” poinformował, że klub, widząc burzliwą reakcję kibiców, poważnie zastanawia się nad wystąpieniem z projektu. Już teraz odbywają się narady pomiędzy członkami zarządu, a wkrótce ma dojść do kolejnych spotkań w tej kwestii.

Co bardzo istotne, „Blaugrana” zdaje się spodziewała takiego obrotu sprawy i przygotowała się na taką ewentualność. „TV3” informuje bowiem, że klub zastrzegł sobie możliwość łatwego wyjścia z Superligi już w umowie o jej przystąpieniu do tychże rozgrywek.

W dokumentach zastrzeżono, iż Katalończycy dołączają do Superligi, ale opuszczą ją, jeśli zgromadzenie socios zagłosuje przeciwko udziałowi w nowym turnieju. 

Asamblea de Socios Compromisarios ma zebrać się w na razie nieokreślonym terminie i poddać sprawę pod głosowanie.

Jeśli wynik będzie pozytywny, FC Barcelona pozostanie w Superlidze, jeśli nie - zgodnie z umową zostanie ona zwyczajnie wykreślona z listy klubów założycielskich.

Więcej na temat: Superliga FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy