Superpuchar UEFA: Sędzia starcia Bayernu Monachium z Sevillą

Superpuchar UEFA: Sędzia starcia Bayernu Monachium z Sevillą
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

Już 24 września Bayern Monachium zmierzy się z Sevillą w meczu o Superpuchar Europy. UEFA postanowiła, że piłkarzom na boisku w roli arbitra głównego towarzyszył będzie Anthony Taylor.

W corocznym pojedynku, w którym rywalizują ze sobą triumfator Ligi Mistrzów i zwycięzca Ligi Europy, tym razem będziemy mieli do czynienia z pewną nowością. Mianowicie, po raz pierwszy od dawna na stadionie zasiądą kibice.

UEFA już wcześniej zdecydowała, że obiekt wypełni się w maksymalnie 30%, co oznacza, że ujrzyjmy około 20 tysięcy fanów, a bilety w liczbie trzech tysiące trafią do klubów uczestniczących w meczu.

Z uwagi na obecną sytuację, węgierski rząd w porozumieniu z Europejską Unią Piłkarską wprowadził surowe restrykcje, które dotyczą m.in. wjazdu i wyjazdu z kraju. Aby wspomóc swoich kibiców przed podróżą, Bayern Monachium postanowił udostępnić im darmowe testy na obecność koronawirusa.

Wiemy już również, kto poprowadzi zawody 24 września na Puskás Arénie w Budapeszcie. Będzie to Anthony Taylor, który w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów sędziował ćwierćfinałowe starcie Atalanty z Paris Saint-Germain (1:2).

41-latka na liniach wesprą Gary Beswick i Adam Nunn, a obsługą systemu VAR zajmą się Stuart Attwell oraz Paul Tierney. Z kolei czwartym arbitrem będzie Izraelczyk Orel Grinfeeld. Pozostali sędziowie to Anglicy.

W 2019 roku o trofeum rywalizowały Liverpool oraz Chelsea, a ze zwycięstwa po rzutach karnych cieszyli się „The Reds”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy