Szachtar Donieck odrzucił 65 milionów euro za Mychajło Mudryka

2022-12-27 22:47:10; Aktualizacja: 1 rok temu
Szachtar Donieck odrzucił 65 milionów euro za Mychajło Mudryka Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: The Athletic

Szachtar Donieck postanowił odrzucić wstępną ofertę Arsenalu za Mychajło Mudryka, o czym informuje „The Athletic”. Anglicy zaproponowali łącznie za skrzydłowego 65 milionów euro.

Mychajło Mudryk to jedno z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Ukrainiec ma za sobą bardzo dobry okres w barwach Szachtara Donieck. Pozytywne akcenty dawał nie tylko na krajowym podwórku, ale i w Lidze Mistrzów.

W związku z tym od dłuższego czasu mówiło się o nim w kontekście przeprowadzki do Premier League. W grze było kilka ekip, ale teraz zdecydowanym liderem wyścigu wydaje się Arsenal.

Władze stołecznej ekipy pracowały ostatnio w pocie czoła, by złożyć w tej sprawie stosowną ofertę, która zadowoli władze Szachtara Donieck.

Media informowały, że wstępna propozycja, przedstawiona klubowi zza naszej wschodniej granicy, została odrzucona - twierdzi „The Athletic”. Arsenal zaproponował za 21-latka łącznie 65 milionów euro, na co składa się 40 milionów euro podstawy oraz kolejne 25 milionów euro w postaci bonusów.

Dla pracodawcy skrzydłowego to jednak zbyt mało, ale rozmowy będą i tak kontynuowane. Mudryk natomiast jest nadal priorytetem transferowym lidera Premier League.

Nieoficjalnie mówi się, że Ukraińców powinna zadowolić kwota, która przekroczy 90 milionów euro.

Wychowanek Szachtara Donieck rozegrał w tym sezonie dla tej ekipy łącznie 18 meczów. W nich zdobył dziesięć bramek, a do tego dorzucił jeszcze osiem asyst.

Umowa Mudryka ze wspomnianym zespołem wygasa 31 grudnia 2026 roku.