Sześć lat w klubie i prawie 200 meczów. Pożegnanie zasłużonego gracza Odry Opole [OFICJALNIE]

2024-06-17 23:21:48; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Sześć lat w klubie i prawie 200 meczów. Pożegnanie zasłużonego gracza Odry Opole [OFICJALNIE]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Odra Opole

Tomáš Mikinič po sześciu latach oficjalnie żegna się z Odrą Opole.

Odra Opole w sezon 2023/2024 weszła bardzo dobrze i w pewnym momencie wydawało się, że wywalczy nawet bezpośredni awans do Ekstraklasy. Niestety dla drużyny Adama Noconia przyszedł gorszy czas i zagrożony był nawet udział w barażach. Ostatecznie udało się do nich doczłapać, ale tam już w pierwszym meczu opolanie musieli uznać wyższość Arki.

Po tym sezonie doszło natomiast do kilku istotnych zmian, w Opolu dojdzie do nowego otwarcia. Ekipę opuścił szkoleniowiec Adam Nocoń, a w jego miejsce przyszedł Radosław Sobolewski. 

Roszady nie obejmują tylko zmian na ławce trenerskiej. Klub właśnie poinformował o odejściu Tomáša Mikinicia, który z Odrą związany był od wielu lat. Szósta ekipa ostatniego sezonu I ligi nie przedłuży z nim kontraktu. 

31-letni boczny obrońca trafił do zespołu z województwa opolskiego w 2018 roku, a więc bronił jego barw przez sześć lat. W tym czasie rozegrał dla „Wikingów Południa” 191 meczów, w których zdobył 21 bramek i zaliczył 14 asyst. W ostatnim czasie Słowak nie był jednak tak ważną postacią i nie zagrał w 13 z 34 spotkań ligowych, mimo że przez cały sezon był zdrowy. 

Oprócz niego z Opolem pożegnał się także Jakub Antczak, który do Odry był tylko wypożyczony z Lecha Poznań. Na ten moment do zespołu Radosława Sobolewskiego nie dołączył żaden nowy zawodnik.