Szewczenko porównał obecną sytuację do katastrofy w Czarnobylu

Szewczenko porównał obecną sytuację do katastrofy w Czarnobylu fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Andrij Szewczenko porównał epidemię koronawirusa do wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu w 1986 roku.

Selekcjoner reprezentacji Ukrainy powinien w tym momencie przygotowywać drużynę do towarzyskiej potyczki z Polską. Tymczasem przez zawieszenie większości rozgrywek piłkarskich został zmuszony do pozostania w swoim domu pod Londynem i stosowania się do zaleceń brytyjskiego rządu.

43-letni szkoleniowiec przyznał w rozmowie ze Sky Sport Italia, że w przeszłości doświadczył już podobnej sytuacji, kiedy to wybuchła elektrownia atomowa w Czarnobylu w 1986 roku.

- Mieszkam teraz na obrzeżach Londynu. Jestem zamknięty od dziesięciu dni. Przeżywamy ten trudny moment w nadziei i z nadzieją, że wszystko się poprawi. Jedynym rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad określanych przez rząd, pozostanie w domu i umożliwienie lekarzom wykonywania pracy, którzy robią świetną robotę, także pielęgniarki, wolontariusze. Dziękuję wam bardzo za wszystko, co dla nas robicie. Jesteście bohaterami naszych czasów - powiedział Andrij Szewczenko.

- Doświadczyłem już podobnej sytuacji, gdy miałem dziewięć lat i doszło do wybuchu w elektrowni w Czarnobylu. To był trudny czas. Jedynym wyjściem było zaufać decyzjom rządu. Nie możemy robić głupich rzeczy, zwłaszcza wychodzić z domu - dodał Ukrainiec, który w momencie katastrofy w 1986 roku mieszkał w Obołoniu położonym zaledwie 125 kilometrów od elektrowni.

- Nie wiemy, czy mamy wirusa, czy nie. Istnieje wiele osób nieświadomych, że są zakażeni i roznoszą wirusa na inne osoby, nie wykazując objawów. Dlatego nie możemy myśleć tylko o sobie, ale także o wielu innych ludziach, których możemy zarazić - przyznał selekcjoner.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy