Szwajcarzy z wymarzonym startem na EURO 2024. Wygrana mimo chwil trudności [WIDEO]

2024-06-15 17:12:31; Aktualizacja: 4 dni temu
Szwajcarzy z wymarzonym startem na EURO 2024. Wygrana mimo chwil trudności [WIDEO] Fot. Pro Shots Photo Agency/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

W drugim meczu Mistrzostw Europy Szwajcarzy pokonali Węgrów 3:1 po golach Kwadwo Duaha, Michela Aebischera i Breela Embolo. Bramkę kontaktową zdobył Barnabás Varga.

Szwajcarzy, znajdujący się w grupie A, dzięki wygranej nad Węgrami zrównali się punktowo z pierwszą w tabeli reprezentacją Niemiec, która w meczu otwarcia pokonała Szkocję (5:1).

Pierwszy mecz drugiego dnia mistrzostw rozpoczął się o 15:00 na stadionie w Kolonii, a już dwanaście minut później byliśmy świadkami gola otwierającego wynik rywalizacji. Adresatem podania prostopadłego, posłanego ze środka pola przez Michela Aebischera, był Kwadwo Duah. Napastnik, dla którego był to drugi występ w kadrze, z gola cieszyć mógł się dopiero po chwili, bowiem wcześniej sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną.

Po szybkiej konsultacji z zespołem VAR decyzja została zmieniona, a Szwajcarzy utrzymywali taki stan meczu aż do 45. minuty. Właśnie wtedy, na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy, wynik podwyższył Michel Aebischer, oddając precyzyjny strzał zza pola karnego.

Po pierwszej części meczu zdominowanej przez Szwajcarów coraz większą inicjatywę widzieć mogliśmy po stronie Węgrów. Reprezentacja prowadzona przez Marco Rossiego w 66. minucie zdobyła bramkę kontaktową, która tchnęła nadzieję na remis. Autorem trafienia był Barnabás Varga po dośrodkowaniu Dominika Szoboszlaia.

Nie zabrakło również kontrowersji, a największą z nich było przerwanie rozwijającego się ataku Szwajcarów.

Mimo ataków Węgrów, nadzieję na remis przekreślił meldujący się chwilę wcześniej na boisku Breel Embolo. Napastnik AS Monaco w doliczonym czasie gry wykorzystał błąd obrońcy i przelobował bramkarza rywali, nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję.