Szybki awans Patricka Vieiry? Francuz przymierzany do nowej posady!

Szybki awans Patricka Vieiry? Francuz przymierzany do nowej posady!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le Parisien

Patrick Vieira po zakończeniu obecnego sezonu może pożegnać się z posadą szkoleniowca OGC Nice.

42-latek postanowił latem ubiegłego roku zrezygnować z dobrze wykonywanej przez siebie pracy w New York City, ponieważ zdecydował się podjąć nowe wyzwanie w swojej trenerskiej karierze i zaakceptował ofertę przedstawioną mu przez władze OGC Nice.

Niewykluczone, że Patrick Vieira stanie wkrótce przed podobnym dylematem, bo dziennikarze „Le Parisien” widzą w nim jednego z głównych faworytów do przejęcia Olympique'u Lyon po Bruno Génésio, który po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z francuskim zespołem (więcej - TUTAJ).

Ekipa z Allianz Riviery pod wodzą byłego gracza takich drużyn jak AC Milan, Arsenal, Juventus, Inter Mediolan czy Manchester City prezentuje się całkiem przyzwoicie i po 32. kolejkach plasuje się na dobrym ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 48 punktów i wciąż liczy się w grze o awans do kolejnej edycji europejskich pucharów.

Poza 42-latkiem w gronie kandydatów mogących objąć Lyon znajdują się także Christophe Galtier z Lille OSC oraz Marcelo Gallardo z River Plate.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy