Szymon Włodarczyk strzelił w Lidze Europy [WIDEO]

Szymon Włodarczyk strzelił w Lidze Europy [WIDEO] fot. Viaplay
Źródło: Viaplay

Szymon Włodarczyk trafił do siatki w meczu fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Sturmem Graz a Atalantą (2:2).

Sturm Graz objął prowadzenie w rozgrywanym na swoim terenie spotkaniu z Atalantą w 13. minucie, kiedy to do siatki trafił Alexander Prass. Wyrównał Luis Muriel, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dorzucił drugiego gola, wykorzystując rzut karny.

W 62. minucie na murawie zameldował się Szymon Włodarczyk, zmieniając Seedy'ego Jattę. W 80. minucie Polak stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu. Sturm miał karnego i do piłki podszedł właśnie 20-latek. Były zawodnik Górnika Zabrze wybrał prawy róg bramki i pokonał strzegącego dostępu do niej Juana Musso.

Dla Włodarczyka to pierwszy gol w Lidze Europy. Licząc wszystkie rozgrywki, zdobył w tym sezonie osiem bramek w 18 występach.

Wynik 2:2 w meczu pomiędzy ekipami z Grazu oraz Bergamo nie uległ już zmianie. Jednocześnie w grupie D Raków Częstochowa podzielił się punktami ze Sportingiem (1:1). Oznacza to, że jej tabeli z dorobkiem siedmiu „oczek” przewodzi Atalanta. Dalej są lizbończycy i Sturm (po cztery punkty). Mistrz Polski ma na razie jedno „oczko”.