2021-11-23 17:17:31; Aktualizacja: 2 lata temu
Taktyczne wskazówki trenera w czwartej lidze. „Połóż się, połóż się, k**wa, na ziemię... Uruchom mózg” [WIDEO] Fot. Apis Jędrzychowice [YouTube]
Norbert Bożejewicz Źródło: Apis Jędrzychowice

W trakcie meczu Apisu Jędrzychowice z rezerwami Chrobrego Głogów (1:5) na poziomie czwartej ligi dolnośląskiej doszło do kuriozalnej rozmowy pomiędzy zawodnikiem i trenerem gospodarzy na temat braku stosowania się do taktycznych zaleceń szkoleniowca.

Wspomniane spotkanie zamykające rundę jesienną w wykonaniu obu ekip zakończyło się odniesieniem gładkiego zwycięstwa przez przyjezdny zespół i aktualnego wicelidera, który w ten sposób potwierdził swoje aspiracje do kontynuowania wiosną walki z Mewami Kunice oraz Granitem Roztoka o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Ich ostatni rywal plasuje się nieznacznie niżej, bo na szóstej pozycji, dlatego można było przypuszczać, że w lokalnych mediach tematem numerem jeden będzie wysoka porażka poniesiona przez Apis.

Tak się jednak nie stało za sprawą boiskowego zdarzenia z 25. minuty meczu, kiedy to jeden z zawodników gospodarzy został trafiony piłką w czułe miejsce przez kolegę z zespołu.

Piłkarz zasygnalizował konieczność przerwania gry, co niezwłocznie uczynił sędzia, ale mimo to jego trener zaczął wykrzykiwać w nie do końca kulturalny sposób, jak powinien się zachować w tego typu sytuacjach.

- Połóż się, połóż się! Połóż się, k***a, na ziemię. Będziesz machał i stał? - zaczął szkoleniowiec.

- K***a, nie mogłem się położyć - odpowiedział piłkarz, co momentalnie wywołało reakcję trenera.

- Zamknij dziób, połóż się na ziemię, uruchom mózg, uruchom mózg! Leż na tej ziemi! - kontynuował szkoleniowiec.

- Już mnie nie boli - stwierdził zawodnik wstający z murawy.

- Zamknij pysk...  Leż, k***a, na tej ziemi, myśl trochę. K***a, ledwo łazisz i wstajesz - dodał opiekun Apisu.