„The Athletic” wchodzi na rynek brytyjski. Sportowe treści premium zyskują coraz większą popularność!

„The Athletic” wchodzi na rynek brytyjski. Sportowe treści premium zyskują coraz większą popularność! fot. The Athletic
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Financial Times

Witryna internetowa „The Athletic” założona w 2016 roku i oferująca dostęp do ekskluzywnych treści sportowych za opłatą abonamentową wkracza do Wielkiej Brytanii po sukcesie odniesionym na rynku amerykańskim.

W Polsce model pobierania opłat za dostęp do różnych treści w Internecie nie spotyka się na razie z aprobatą użytkowników i z tego też powodu nadal sferę dominującą stanowi opieranie przychodów z prowadzonego biznesu na reklamodawcach i chwytliwych tytułach zwiększających klikalność danej informacji.

Szlak został przetarty

Witryna internetowa „The Athletic” założona Stanach Zjednoczonych w 2016 roku postanowiła całkowicie odciąć się od tego sposobu funkcjonowania i za sprawą zatrudnienia czołowych dziennikarzy oferuje swoim czytelnikom dostęp do sportowych treści premium za opłatą wynoszącą 9,99 dolarów za miesiąc.

Początkowo eksperci mieli mieszane uczucia, co do otworzonego biznesu, ale z czasem zaczął przynosić on coraz większe zyski i obecnie na rynku amerykańskim dysponuje blisko pół milionem subskrybentów, którzy chętnie odwiedzają stronę, aby zaczerpnąć informacji na temat takich rozgrywek jak NBA, NHL, MLB, NFL, MLS oraz NCAA.

Czas na Premier League w ekskluzywnym wydaniu

Adam Hansmann i Alex Mather (założyciele „The Athletic”) po dużym sukcesie odniesionym na własnym podwórku postanowili wkroczyć do Europy i zainwestowali 10 milionów funtów w rozkręcenie swojego pomysłu na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie liczą na to, że ponad 100 tysięcy użytkowników zdecyduje się w ciągu roku na wykup subskrypcji do czytania ekskluzywnych artykułów na temat rozgrywek Premier League.

Wspomniani panowie zebrali ponadto 90 milionów dolarów od różnych sponsorów na realizację swojego trzyletniego planu i zatrudnili u siebie już 55 brytyjskich dziennikarzy. Wśród nich znaleźli się między innymi David Ornstein z „BBC”, Daniel Taylor z „The Guardian”, James Pearce z „Liverpool Echo”, Sam Lee  z „Goal.com” czy Laura Williamson i Laurie Whitwell z „Daily Mail”. Za dostęp do publikowanych przez nich informacji będzie trzeba zapłacić 9,99 funtów miesięcznie lub 59,99 funtów rocznie.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy