Thiago Silva wybrał trzech trenerów, którzy wywarli największy wpływ na jego karierę

Thiago Silva wybrał trzech trenerów, którzy wywarli największy wpływ na jego karierę fot. Chelsea FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CBF I Goal.com

Thiago Silva wymienił szkoleniowców, którzy mieli największy wpływ na rozwój jego kariery.

Latem doświadczony brazylijski środkowy obrońca przeniósł się z Paris Saint-Germain do Chelsea. Wcześniej grał m.in. w FC Porto, Dynamie Moskwa, Fluminense i Milanie. Przez te wszystkie lata defensor współpracował z wieloma topowymi trenerami. Z kim wspomina współpracę najlepiej?

- Cały czas można się uczyć. Pracując z niektórymi trenerami, mogłem dostrzec, czego nie robić, jeśli chodzi o zarządzanie ludźmi czy sprawy taktyczne. Ale poznałem również wielu dobrych szkoleniowców.

- Gdybym miał wymienić trzech trenerów, których praca zainspirowała i dała mi najwięcej, byliby to Tite, Carlo Ancelotti oraz Thomas Tuchel. W przypadku Ancelottiego i Tite, niemal niemożliwe jest kochanie pierwszego i nielubienie drugiego, ponieważ są bardzo podobni. Cała trójka bardzo dobrze rozumie piłkę i wyróżnia się pod względem relacji z ludźmi.

- Nie mogę nie wspomnieć jednak również o trenerach, z którymi miałem styczność w Brazylii - Ivo Wortmanie, Oswaldo de Oliveirze oraz Renato Gaúcho - przyznał Thiago Silva, który obecnie współpracuje w Chelsea z Frankiem Lampardem.

Po przeprowadzce do Londynu Brazylijczyk rozegrał na razie 12 meczów w koszulce nowej ekipy. Strzelił jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy