Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany

2024-04-22 11:04:57; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Fot. Antonietta Baldassarre/Insidefoto/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Kicker

Thomas Tuchel skupia się na zakończeniu sezonu z Bayernem Monachium. Co dalej? Zainteresowanie jego usługami wyraził Manchester United - zapewnia „Kicker”.

Bayern Monachium skupia się już całkowicie na Lidze Mistrzów. Po odpadnięciu w kompromitującym stylu z Pucharu Niemiec zaprzepaścił szansę na dwunasty mistrzowski tytuł z rzędu.

Thomas Tuchel walczy zatem, by pożegnać się ze stolicą Bawarii sukcesem w europejskim czempionacie. Nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę półfinałowe starcie z Realem Madryt.

Monachijczycy nie zamierzali czekać i jeszcze w trakcie sezonu ogłosili odejście 50-letniego trenera po zakończeniu trwających rozgrywek. W niemieckich mediach zaczęto jednak spekulować o możliwości dalszej współpracy.

Jak donosi „Kicker”, taki scenariusz jest niezbyt prawdopodobny. Niezależnie od końcowego wyniku, klub uważa, że rozstanie to jedyna słuszna droga. Drużyna potrzebuje impulsu i świeżego podejścia.

Tuchel nie powinien narzekać latem na brak zainteresowania. Jak się okazuje, pierwszy krok w kierunku jego zatrudnienia wykonał Manchester United. 

Współwłaściciel „Czerwonych Diabłów” James Ratcliffe niezwykle ceni 50-latka, dlatego zapytał go o ewentualną współpracę, jeśli dojdzie do zwolnienia Erika ten Haga.

Zdobywca Ligi Mistrzów z Chelsea nie zamierza składać jeszcze żadnych deklaracji. Na podjęcie decyzji przyjdzie czas latem. Fakt jest jednak taki, że możliwość powrotu do Premier League interesuje go najbardziej.

Tuchel przepracował na poziomie angielskiej ekstraklasy 63 spotkania. Mimo dobrych początków żegnał się z londyńskim klubem w burzliwej atmosferze.