Timo Hübers z Hannoveru zarażony koronawirusem

Timo Hübers z Hannoveru zarażony koronawirusem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hannover 96

Drugoligowy niemiecki Hannover 96 poinformował o wykryciu koronawirusa u Timo Hübersa.

Do tej pory SARS-CoV-2 omijał szerokim łukiem profesjonalnych piłkarzy, choć już pod koniec lutego przekroczył bezpieczną granicę. Wówczas zaatakował on jednego z dziennikarzy ściśle współpracującego z Valencią. Od tego czasu pojawiały się co prawda doniesienia o podejrzeniu zakażenia koronawirusem w obozie Ajaksu, lecz wtedy skończyło się tylko na strachu.

Dziś jednak mamy pierwszy potwierdzony przypadek. Zarażonym jest Timo Hübers, który od sezonu 2016/2017 występuje w Hannoverze 96.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, kiedy tylko 23-letni Niemiec dowiedział się, że przebywał na jednej imprezie z osobą zarażoną wirusem, natychmiast zwrócił się do lekarza. Obecnie poddano go kwarantannie w warunkach domowych.

„Ponieważ 23-latek nie miał od tamtej pory kontaktu z kolegami z zespołu, nie można zakładać, że oni także są zarażeni. Działamy jednak w sposób odpowiedzialny, dlatego cała drużyna oraz sztab szkoleniowy zostaną poddani badaniom” – poinformował przedstawiciel zaplecza Bundesligi.

Klub nie rezygnuje na razie z normalnych przygotowań do następnego spotkania. W niedzielę rywalem „Czerwonych” będzie Dynamo Drezno.

Hübers w obecnym sezonie wystąpił w trzech spotkaniach, notując po drodze jedno trafienie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy