Timothy Weah, mimo kryzysu, może trafić do topowej ligi

Timothy Weah, mimo kryzysu, może trafić do topowej ligi fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: L’Équipe

Timothy Weah notuje trudny moment w karierze. Mimo to nie może narzekać na brak zainteresowania na rynku transferowym. Zainteresowanie wyrażają nim trzy kluby z Premier League i jeden z LaLigi - informuje „L’Équipe”.

22-letni Amerykanin na początku sierpnia doznał kontuzji stopy, przez którą opuścił już siedem spotkań w bieżącej kampanii. Od tamtej pory nie potrafi dojść do pełni formy, notując tylko trzy spotkania w OSC Lille od pierwszych minut.

Nominalny prawy skrzydłowy brał udział w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie zaprezentował się naprawdę dobrze. W zespole Gregga Berhaltera rozegrał na turnieju cztery spotkania, trafiając w pierwszym do siatki. Dobra forma z mundialu nie wpłynęła jednak znacznie na jego sytuację w ekipie ze Stade Pierre-Mauroy.

Po powrocie piłki klubowej Weah zaliczył zaledwie 25 minut na boisku na przestrzeni trzech meczów. Ustawiany kilkukrotnie z potrzeby na wahadle piłkarz czeka nadal na swoje pierwsze trafienie w sezonie.

22-latek zauważył, że znalazł się w trudnym położeniu. Trener Paulo Fonseca zapewnia jednak, iż reprezentant Stanów Zjednoczonych nie wypadł z jego planów. Portugalczyk nie dysponuje najlepiej przygotowaną kadrą, a więc nie chciałby rozstawać się z urodzonym w Nowym Jorku zawodnikiem.

Sytuację syna legendarnego George'a Weaha monitorują cztery podmioty. Jak donosi „L’Équipe”, są to Fulham, Everton, Brighton Hove & Albion i hiszpański rodzynek w tym gronie - Sevilla.

Władze Lille muszą powoli zastanowić się nad przyszłością 22-latka. 30 czerwca 2024 roku wygasa mu kontrakt, który raczej nie zostanie przedłużony.

Mistrzowie Francji z kampanii 2020/2021 ponoć oczekują za byłego członka akademii Paris Saint-Germain około 15 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy