To będzie pierwszy letni transfer FC Barcelony? „Jeden warunek”

To będzie pierwszy letni transfer FC Barcelony? „Jeden warunek” fot. Ian Peter Morton / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Xavi Campos

Dyrektor sportowy FC Barcelony Mateu Alemany spotkał się w ostatnich tygodniach z agentem Iñigo Martíneza - donosi Xavi Campos. Być może to własnie on będzie pierwszym letnim wzmocnieniem, o ile uda się go zarejestrować w LaLidze.

FC Barcelona nadal nie uporała się ze wszystkimi problemami finansowymi i między innymi dlatego w styczniu nie udało się dopiąć transferów Bernardo Silvy oraz Sofyana Amrabata.

Na Camp Nou mimo to myślą już o przyszłości i letnim oknie transferowym. Wtedy bowiem działacze planują zasilić kadrę pierwszego zespołu.

Zakończenie kariery przez Gerarda Piqué poskutkowało tym, że Xavi chciałby dostać dodatkowego defensora. W zimie czyniono przymiarki pod transfer Iñigo Martíneza, ale na przeszkodzie stanęły względy proceduralne.

Sam zawodnik mimo to do Barcelony się nie zraził i nadal chce tam trafić. Między innymi dlatego doszło w ostatnich tygodniach do spotkania agenta zawodnika z dyrektorem sportowym Mateu Alemanym.

Przedstawiciel „Blaugrany” zapewnił, że 31-latek nadal jest w orbicie zainteresowań, ale jego transfer dojdzie do skutku pod pewnym warunkiem. Na ten moment bowiem klub z Katalonii nie jest w stanie zagwarantować, że uda się zarejestrować Hiszpana.

Jeśli misja zakończy się sukcesem, Martínez trafi do Barcelony w ramach wolnego transferu, bo jego kontrakt z Athletic Club wygasa 30 czerwca 2023 roku.

19-krotny reprezentant Hiszpanii rozegrał w tym sezonie łącznie dziesięć spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy