„To jedno z najlepszych, co przydarzyło się w ostatnich latach Ekstraklasie”. Bilans sześciu goli i sześciu asyst w ośmiu meczach robi wrażenie [WIDEO] fot. Canal+ online
Źródło: Piotr Koźmiński [Twitter]

Pogoń Szczecin zremisowała w niedzielnym meczu Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa 1:1. Gola na wagę punktu dla „Portowców” strzelił Alexander Gorgon, któremu asystował Kamil Grosicki.

Pierwsza połowa spotkania Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa zakończyła się bezbramkowymi remisem. W przerwie trener mistrza Polski Dawid Szwarga zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian. Na boisku zameldował się między innymi Bartosz Nowak, który kilka minut później trafił do siatki, wykorzystując podanie Władysława Koczerhina.

Częstochowianie prowadzili do 67. minuty. Wtedy to z bardzo dobrej strony na prawym skrzydle pokazał się Kamil Grosicki. Jego pierwsze dośrodkowanie zostało zatrzymane, ale poprawka po wymianie podań z Wahanem Biczachczjanem zakończyła się asystą przy bramce Alexandra Gorgona.

Bilans 35-latka z ośmiu ostatnich meczów Ekstraklasy jest imponujący. Wynosi sześć goli i sześć asyst.

„Kamil Grosicki to kwintesencja super powrotu do ligi. Umiejętności, pasja, gole i asysty. Jedno z najlepszych co się przydarzyło Ekstraklasie w ostatnich latach” - skomentował na Twitterze formę skrzydłowego Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl.

Jeśli „Grosik” utrzyma obecną dyspozycję, śmiało będzie mógł powalczyć o obronę tytułu najlepszego piłkarza ligi otrzymanego za poprzedni sezon.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”