To może być najlepiej opłacany trener w Ekstraklasie
2025-01-07 12:40:08; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Ante Šimundža rozpoczął pracę w Śląsku Wrocław. To najlepiej zarabiający opiekun w historii klubu, a obecnie także jeden z najlepiej, jak nie najlepiej opłacany szkoleniowiec Ekstraklasy - zapewnia Piotr Janas z „Gazety Wrocławskiej”.
Śląsk Wrocław od rozstania z Jackiem Magierą długo szukał rozwiązania, które pozwoliłoby mu myśleć o utrzymaniu w Ekstraklasie. Po nieudanym epizodzie Michała Hetela i Marcina Dymkowskiego ruszyła karuzela nazwisk, która zakończyła się pomyślnie 24 grudnia. Właśnie wtedy wicemistrz Polski ogłosił, że arcytrudnej misji podjął się Ante Šimundža, osoba uznawana za jednego z najlepszych słoweńskich szkoleniowców, której w przeszłości zdarzało się prowadzić zespoły w europejskich pucharach.
Trener z bogatym CV nie jest jednak tani w utrzymaniu. Oprócz możliwości współpracy z własnymi ludźmi w sztabie 53-latek oczekiwał odpowiedniej pensji.
„Wedle naszych informacji to najlepiej opłacany szkoleniowiec w historii WKS-u i jeden z najlepiej, jeśli nie najlepiej zarabiający trener w całej PKO Ekstraklasie w tej chwili” - pisze „Gazeta Wrocławska”.Popularne
Urodzony w Mariborze Šimundža pierwszą sesję treningową „Wojskowych” przeprowadził w poniedziałek 6 stycznia. Niedługo wraz z nimi uda się na obóz przygotowawczy do Hiszpanii, gdzie jego podopiecznym przyjdzie zmierzyć się z Újpest FC, Olimpiją Ljubljana oraz niepotwierdzonym dotąd rywalem.
Do ligowej rywalizacji Śląsk powróci 3 lutego, kiedy to przed własną publicznością zagra przeciwko Piastowi Gliwice.












![Kluczowy piłkarz Korony Kielce w tym roku już nie zagra [OFICJALNIE]](img/photos/113001/170x113/jacek-zielinski.jpg)
![Pechowe wieści w sprawie Marcina Cebuli [OFICJALNIE]](img/photos/113000/170x113/marcin-cebula.jpg)

![FC Barcelona traci ważnego piłkarza! Nowa kontuzja [OFICJALNIE]](img/photos/112761/170x113/hans-flick.jpg)




![Kluczowy piłkarz Korony Kielce w tym roku już nie zagra [OFICJALNIE]](img/photos/113001/90x60/jacek-zielinski.jpg)
![Pechowe wieści w sprawie Marcina Cebuli [OFICJALNIE]](img/photos/113000/90x60/marcin-cebula.jpg)

![FC Barcelona traci ważnego piłkarza! Nowa kontuzja [OFICJALNIE]](img/photos/112761/90x60/hans-flick.jpg)




