To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kacper Sosnowski [Sport.pl]

Miejsce Jakuba Kwiatkowskiego na stanowisku team managera reprezentacji Polski ma zająć Łukasz Gawrjołek - podaje Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

Doniesienia o odsunięciu Jakuba Kwiatkowskiego od roli team managera reprezentacji Polski były sporym zaskoczeniem. W czwartek zostały one potwierdzone przez PZPN, który przekazał informację o całkowitym rozstaniu z jednoczesnym rzecznikiem prasowym federacji.

Wcześniej na łamach Sport.pl można było przeczytać, że kandydatem na nowego team managera drużyny narodowej jest Jerzy Dudek. Zdaniem Kacpra Sosnowskiego zostanie nim jednak ktoś inny, a mianowicie Łukasz Gawrjołek, który od kilku lat w sztabie reprezentacji odpowiada za logistykę.

W praktyce blisko mu do typowego kierownika zespołu, ponieważ jest odpowiedzialny za organizację przelotów, noclegów czy innych spraw związanych z jego funkcjonowaniem.

Od najbliższego zgrupowania reprezentacji to on ma widnieć w protokołach jako team manager i przejąć dotychczasowe obowiązki Kwiatkowskiego z tego tytułu. W trakcie meczów to między innymi zgłaszanie zmian. Przed nimi - wysyłanie powołań czy kontakt z klubami.

„Gawrjołek jest piłkarzom dobrze znany, a do jego pracy nie ma zastrzeżeń” - pisze Sosnowski. Niewykluczone, że będzie pomagała mu osoba, z którą w przeszłości w reprezentacji młodzieżowej oraz karierze klubowej współpracował już Michał Probierz.

Co z zadaniami rzecznika prasowego? Jak czytamy, już od jakiegoś czasu pewnymi sprawami komunikacyjnymi zajmował się sam Tomasz Kozłowski, dyrektor departamentu komunikacji i mediów federacji. Prawdopodobnie tak zostanie, chociaż raczej nie będzie moderował on konferencji prasowych, co robił Kwiatkowski. Do tego zostanie oddelegowany zapewne jeden z pracowników departamentu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy