To prawdopodobnie koniec sezonu dla piłkarza Barcelony

To prawdopodobnie koniec sezonu dla piłkarza Barcelony fot. Marti Segura Ramoneda/SOPA Images/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TV3 | Javi Miguel [AS]

Wszystko wskazuje na to, że Xavi w najbliższym czasie nie będzie mógł korzystać z usług Alejandro Balde. TV3 informuje, że piłkarz przejdzie operację.

W środę FC Barcelona mierzyła się w ćwierćfinale Pucharu Króla z Athletic Club, ulegając rywalowi 2:4 po dogrywce. Alejandro Balde rozpoczął mecz w podstawowym składzie, ale z powodu urazu w 23. minucie zszedł z murawy.

Lewy obrońca uszkodził mięsień dwugłowy uda prawej nogi. Hiszpańskie media od kilku godzin przekazują informacje na jego temat. Od początku dawały one do zrozumienia, że opcje są dwie - operacja lub leczenie zachowawcze. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, ta pierwsza jest bezpieczniejsza, ale oznacza dłuższą przerwę. Drugie wiąże się z ryzykiem odnowienia się urazu, lecz równa się krótszej pauzie.

TV3 podaje, że 20-latek przejdzie zabieg i czeka go około czteromiesięczna przerwa w grze. Przy takim scenariuszu mógłby nie wystąpić już w tym sezonie.

Podobnie sprawę przedstawił Javi Miguel, chociaż dziennikarz „AS-a” dodał, że oczekuje się jeszcze na ostateczną zgodę na rozpoczęcie ścieżki chirurgicznej od agenta piłkarza Jorge Mendesa.

W tym sezonie Balde pojawił się na murawie 28 razy. Strzelił gola i zanotował asystę.

Jego wielomiesięczna pauza nie będzie dobrą wiadomością dla Xaviego. Z powodu problemów z plecami i późniejszej operacji trenerowi mistrza Hiszpanii wypadł już inny lewy defensor, a mianowicie Marcos Alonso.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy